У Словаччині хочуть визнати Крим російським, - росЗМІ

У Словаччині одна з опозиційних партій і низка незалежних депутатів виступили за визнання законності возз'єднання Криму з Росією

Depo.Світ
24 листопада 2017 09:33
ФОТО: depo.ua

Зокрема, керівник прес-служби "Народної партії - Нашої Словаччини" Мілан Угрік зазначив, що волевиявлення кримчан треба поважати, передає Depo.ua з посиланням на "Известия".

Незалежний депутат Петер Марчек також підтримав визнання півострова до складу Росії. Він має намір поставити це питання на голосування в парламенті. На його думку, Крим став російським відповідно до міжнародного права. Референдум, проведений на півострові в 2014 році, як заявив депутат, відбив волю більшості жителів регіону.

"Для мене це безперечне питання. Вірю, що мою думку поділяють чимало словацьких громадян. Крим був частиною Росії. Півострів був переданий Києву Микитою Хрущовим в 1954 році, коли Україна була частиною СРСР. Крім того, возз'єднання в 2014 році відбулося за підсумками референдуму. Москва має повне право на це", - вважає Марчек.

Щоб поставити питання про визнання Криму частиною Росії в Національну раду Словаччини (парламент) ініціатива повинна отримати підтримку мінімум 15 депутатів. За словами Марчека, заручитися такою підтримкою в парламенті, в якому всього 150 місць, нескладно. Зокрема, у "Народної партії - Наша Словаччина", яка підтримує дану ініціативу, 14 місць в парламенті.

На думку постійного представника Криму при президенті Георгія Мурадова, невизнання Євросоюзом півострова російським ставить під сумнів територіальну цілісність Росії.

"Це неприйнятно. Кримчани раз і назавжди на референдумі висловилися з приводу подальшої долі півострова. Вірю, що під впливом європейської громадської думки буде поступово змінюватися і позиція Києва щодо кримського питання", - заявив Мурадов.

Фото: Фото: Global Look Press/Boensch, B.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ