UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Швейцарії на референдумі заборонили носити паранджу, балаклаву і нікаб

Громадяни Швейцарії на референдумі підтримали заборону носіння предметів гардеробу, що приховують обличчя, таких як хустка, балаклава і паранджа

У Швейцарії на референдумі заборонили но…

Про це інформує Swiss Info з посиланням на дані швейцарської громадської телерадіокомпанії SRG, передає Depo.ua.

За відповідну ініціативу проголосували 51,2% виборців і 17 кантонів з 26.

Своєю чергою Аніан Либранд з правого "Комітету міста Егеркінген", який виступив з пропозицією прописати таку заборону до конституції, заявила, що завдяки цій ініціативі країні "вдалося запустити в суспільстві давно назрілу дискусію. Багато підтримали наші аргументи. Сам факт голосування – це вже успіх незалежно від підсумкового кінцевого результату ".

Тим часом, за даними журналістів, "ліві і крайні ліві сили перебувають у нестямі від обурення". Штефан Мансера-Еглі з лівої лобістської організації "Операція Ліберо" називає успіх цієї ініціативи "небезпечним проникненням в політику пропагандистських символів", що підміняють собою раціональний дискурс.

Представник партії "Die Mitte" ("Центр", колишні демохристияни) Лоренц Хесс, каже, що заборона паранджі не є правильною мірою.

"Варто тільки уважно розібратися з тим, що стоїть за цим законопроектом, то відразу стає видно, що насправді він нічого не вирішує і не змінює", – сказав політик.

Представник партії лібералів (FDP, правий центр) Андреа Кароні вважає, що рішення про заборону паранджі має прийматися на рівні окремих кантонів.

Немає єдності думок і серед самих мусульман, які проживають в Швейцарії. Фатіма Іфтікар виступала проти відповідної ініціативи. Вона "розчарована тим, що тактика консервативної Швейцарської народної партії SVP, яка спирається на символи, знову знайшла підтримку народу". Разом з тим вона висловила згоду з тим, що рішення народу, виражене за допомогою референдуму – це і є демократія, і не збирається оскаржувати його легітимність.

Представник швейцарського "Форуму за прогресивний іслам" Емран Еркен навпаки задоволений результатами голосування і радий, що "політичного ісламізму були встановлені чіткі межі".

Прихильники ініціативи про заборону приховувати обличчя полягав в тому, що чоловіки і жінки повинні мати рівні права, а носіння чадри чи нікаба ці права обмежує. Багато хто також вважав, що заборона носіння предметів гардеробу, що приховують обличчя, зміцнить безпеку, допомагаючи ефективно протидіяти персонам, що порушують громадський порядок.

Проте, опоненти ініціативи стверджували, що заборона на носіння паранджі позбавить багатьох мусульманок права і можливості виходити з дому і брати участь у суспільному житті.

Заборона буде поширюватися на загальнодоступні вулиці і площі по всій Швейцарії, на громадський транспорт, робочі офіси, ресторани, магазини і спортивні арени. Винятки для туристок-жінок, наприклад з держав Перської затоки, не допускаються.

Нагадаємо, сьогодні у Швейцарії поліція розігнала демонстрацію до Міжнародного жіночого дня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme