ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Швеції створять орган для протидії втручанню у вибори

У Швеції мають намір створити новий орган, щоби захистити свою майбутню виборчу кампанію від впливу Росії та інших країн

Depo.Світ
15 січня 2018 11:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Euobserver.

"Лишилося менше восьми місяців до найкращого дня для шведського демократичного життя, до дня виборів, і лише шведські виборці визначатимуть їх результат. Той чи ті, хто збирається спробувати вплинути на нашу країні: і не намагайтеся!", – заявив прем'єр Швеції Стефан Льовен.

Льовен зазначив, що головна загроза надходить з боку Росії, однак не виключено, що й інші країни спробують вплинути на вибори у Швеції, призначені на 9 вересня 2018 року.

"Ми не будемо вагатися викривати тих, хто намагається щось зробити, тому що ми знаємо: в даний момент такі операції ведуться", – сказав він.

За словами шведського прем'єра, у найкоротші терміни буде створений новий "державний орган" , який буде відповідати за посилення "психологічної оборони" шведської громадськості шляхом "виявлення, аналізу та реагування" на кампанії "зовнішнього впливу".

За його словами, контрпропагандистський орган стане лише частиною пакету заходів щодо забезпечення проведення виборів 9 вересня.

До цього пакету також увійде посилення фінансування розвідки та служб кібероборони для виявлення зовнішніх загроз.

Нагадаємо, у Чехії готові до "російського впливу" на другий тур президентських виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ