У Швеції мусульманка відстояла у суді право не вітатися з чоловіками рукостисканням

Шведський суд із трудових спорів встановив, що мусульманка, співбесіда з якою була перервана через її відмову тиснути руку колегам-чоловікам з релігійних причин, зазнала непрямої дискримінації

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Local.

24-річну жінку викликали на співбесіду в Уппсалі до компанії, що надає послуги усного перекладу телефоном або відеозв'язком. Але коли вона відмовилася потиснути руку одному з інтерв'юєрів -чоловікові, він закрив зустріч.

Омбудсмен Швеції з питань дискримінації звернувся до суду, стверджуючи, що жінка, яка не мала зустрічатися з клієнтами на посаді, зазнала дискримінації.

Компанія визнала, що вважає мізофобію й аутизм законними причинами для того, щоб не тиснути руки, але заявила, що її політика закликає працівників ставитися до всіх колег однаково, незалежно від їхньої статі. Відмова від рукостискання з колегами протилежної статі суперечить цій політиці, йдеться у повідомленні.

Компанія також стверджувала, що ця політика не є дискримінаційною стосовно мусульман загалом, оскільки більшість мусульман обмінюються рукостисканнями як з чоловіками, так і з жінками.

Сама жінка стверджувала, що в ситуаціях, коли присутні і чоловіки, і жінки, вона вітає жінок однаково – посміхаючись і рухаючи однією рукою до серця, – щоб чоловіки не відчували себе ображеними.

У своїй постанові суд зазначив, що розуміння релігійних причин, за якими вона віддає перевагу такого вітання, означає, що "немає підстав сприймати його як таке, що принижує гідність або як несприйняття, і тому воно не повинно призводити до конфліктів на робочому місці".

Крім того, у постанові нічого не сказано про те, що жінка "не зможе працювати на гендернорівній роботі або що її релігія буде створювати перешкоди або труднощі на роботі чи в бізнесі".

Суд також розкритикував політику ізоляції тих людей, які тлумачать Іслам так само, як і жінка, але зазначив, що роботодавець не мав наміру дискримінувати її.

При винесенні рішення про відшкодування шкоди жінці, враховується ця обставина, а також той факт, що неможливо визначити, чи була б їй надана робота, якби співбесіда була завершеною.

Тому суд постановив, що жінка повинна отримати компенсацію в розмірі 40 тис. крон (приблизно 4 350 доларів).

Нагадаємо, у квітні французький апеляційний суд залишив чинним рішення про відмову в наданні громадянства алжирській жінці після того, як вона відмовилася потиснути руку посадовцю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme