У Сербії голосуватимуть за визнання "російського" Криму

Сербська радикальна партія (СРП), яка перебуває в опозиції до діючого уряду та є другою за чисельністю в парламенті, планує винести на голосування питання про визнання окупованого півострова Крим російською територією

Про відповідні наміри повідомив лідер партії Олександр Шешель, передає Depo.ua із посиланням на "Известия".

Так, Шешель заявив, що наразі немає жодних перешкод для того, щоб сербська влада - парламент, уряд і президент - визнали підсумки референдуму, проведеного на півострові в 2014 році.

Представники партії виступили з відповідною заявою до президента Олександра Вучича, прем'єра Ані Брнабич і голови МЗС Івіци Дачича під час засідання парламенту.

"Росія завжди була для Сербії ключовим партнером. Це факт, який підтверджує історія. Москва підтримує Белград з питання Косово і Метохії. Тим не менш Сербія за фактом не визнає територіальну цілісність Росії. Ми хочемо, щоб Белград відмовився від лицемірної політики та офіційно визнав Крим невід'ємною частиною Росії", - заявив глава СРП Шешель.

Він уточнив, що питання планується винести на голосування вже у вересні. Радикали планують за літо підготувати резолюцію, в якій докладно обумовлено свою позицію.

Вони впевнені, що Белград зобов'язаний "не піддаватися тиску Євросоюзу і НАТО" і визнати референдум, на якому більшість жителів висловилися за відновлення історичних зв'язків з Росією".

Голова всесвітньої сербської діаспори Драган Станоєвич також заявив виданню, що згідно з соціологічним опитуванням близько 90% жителів сербії вважають Крим територією Росії.

"Народ у Сербії розуміє, що сьогодні проводити паралель між Косово і Кримом можна тільки в тому випадку, якщо Косово повернеться в склад Сербії, як Крим повернувся до Росії", - заявив він.

Нагадаємо, незадовго до звернення президент Олександр Вучич заявив, що Сербія не може визнати Крим частиною Росії, оскільки в такому випадку вона буде змушена визнати також незалежність Косово та Метохії.

Довідка: Під час оголошення незалежності Косово в 2008 році Росія стала однією з небагатьох держав, які виступили на підтримку Белграда, а не новоствореної республіки.

СРП має високі рейтинги в Сербії, а попередній президент Томіслав Ніколіч і чинний Олександр Вучич свого часу вийшли у "велику політику" саме з її лав. До думки представників партії з різних зовнішньо- та внутрішньополітичних питань громадяни традиційно прислухаються.

У 2014 році Сербія, на відміну від більшості країн Заходу, відмовилася висунути в бік Москви звинувачення в анексії Криму і застосовувати санкції проти Москви, проте офіційного визнання Крим у Белграді поки не отримав.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme