ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Сенаті США ініціюють санкції проти порушників релігійних свобод у Криму та на Донбасі

У Сенаті США представили резолюцію, згідно з якою на Росію покладається відповідальність за порушення релігійних свобод в анексованому Криму і на непідконтрольній Україні частині Донбасу

Depo.Світ
14 червня 2018 21:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на посольство України в США на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що проект резолюції представила група сенаторів на чолі з головою Гельсінської комісії США Роджером Вікером.

"Як, зокрема, наголошується в резолюції, враховуючи, що влада Російської Федерації здійснила вторгнення в український Крим і насильно та незаконно його окупувала, вона зобов'язана у відповідності з вимогами міжнародного права, у тому числі відповідно до Женевських конвенцій, захищати релігійні свободи жителів окупованої території", - йдеться в повідомленні посольства.

Згідно з текстом резолюції, Росія несе відповідальність за порушення релігійних свобод у Криму і на Донбасі. Також у резолюції підкреслюється, що в Криму вже були випадки викрадень, затримань і тримання представників окремих релігійних груп, включаючи мусульман з числа кримських татар, парафіян Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви та християн-протестантів.

Також у резолюції йдеться про аналогічну відповідальність Росії за злочини на території ОРДЛО.

"У документі міститься заклик до президента США запровадити санкції у вигляді відмови в американській візі і заморожування власності стосовно іноземних осіб, які прямо або опосередковано причетні до серйозних порушень релігійних свобод, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях України", - додали у посольстві України в США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ