Виховання ненависті: Як на Росії будують копію фінського дитячого концтабору (Фоторепортаж)

У Карелії відкриють об'єкт реконструкції життя і побуту "малолітніх в'язнів фінських переселенських таборів". Вже зведені дощаті бараки, а також кулеметні і оглядові вишки

Виховання ненависті: Як на Росії будують…

Копія дитячого концтабору відкриється в селі Ватнаволок Кондопожского району Карелії. Його створенням займається фонд "Відкриті можливості", який отримав президентський гранд на реалізацію проекту.

Планується, що сюди будуть приїжджати групи школярів, для яких підготують спеціальну програму "Патріотичні вихідні".

За словами Наталії Абрамової, керівника фонду "Відкриті можливості", в музеї чекають на істориків і самих колишніх малолітніх в'язнів, які поділяться зі школярами своїми спогадами. Перші групи учнів збираються прийняти на початку грудня. Школярі будуть залишатися в "концтаборі" на всі вихідні, для них продумані військово-патріотичні ігри, уроки мужності

За основу для музею взяли декорації фільму "Весурі" - знятої в регіоні військової драми, що грунтується на спогадах в'язнів цих таборів.

За даними росіян східно-карельські концтабори були створені в 1941 році і в них до 1942 року утримували близько 24 тисяч людей, здебільшого росіян, в тому числі і дітей. Як стверджують російські історики "Духовна атмосфера в Фінляндії тих років визначалася "Братами по ненависті" - вкрай праворадикальною організацією, яка включала майже все офіцерство і значну частину політиків. Її члени приносили клятви ненависті до "рюсся", - зазначив Юрій Кілін, професор, доктор історичних наук, який багато років займається історією російсько-фінляндських відносин.

Восени минулого року ФСБ розсекретила документи, в яких описуються буцімто звірства фіннів по відношенню до росіян. Зайнявши східну Карелію (яка насправді і була фінською територією, загарбаною радянськими військами), фінни зігнали тих, в кого не було фінських коренів, в спеціальні табори і тримали там на скудному пайку. Стверджується, що росіян також масово розстрілювали, травили газом і навіть закопували живцем. 

Директор Національного архіву Фінляндії Юссі Нуортева натомість запевняє, що фіни не вбивали людей в газових камерах і не закопували їх живцем. Крім того, він заперечує цифру в 8 тисяч загиблих мирних жителів. "У наших архівах приведена точна цифра з усіма іменами. Померлих було 4 060", - заявляє він. За офіційною причиною люди вмирали від нестачі продовольства.

Нагадаємо, в листопаді 1939 року радянська армія напала на Фінляндію з метою відібрати в неї частину Карелії. Фінни чинили жорсткий опір. Оборона Фінляндії здійснювалася солдатами, які звикли добре знали місцевість і були звиклими до місцевох погоди. Радянський наступ був спланований без урахування характеру місцевості, погодних умов і відповідних проблем постачання. 

Бойові дії тривали 105 днів, СРСР втратив від 422 до 722 тисяч убитими, пораненими, обмороженими й полоненими, у фінському полоні опинились до 3000 осіб, у тому числі понад 300 командирів, 17 тис. чоловік зникли безвісти. Загалом втрати СРСР становили до 40 % бойового складу задіяних частин і суттєво переважали втрати фінської сторони.

12 березня 1940 була укладена Московська угода за якою СРСР відходила більша частина Карелії. Усі територіальні втрати Фінляндія відвоювала під час радянсько-фінської війни 1941—1944 років, однак за умовами Паризької мирної угоди у, СРСР не тільки відновив окупацію цих територій, але й захопив нові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme