У Раді Європи хочуть "протягнути" Росію на вибори нового генсека, - ЗМІ

Деякі впливові країни у Комітеті міністрів Ради Європи (КМРЄ) мають сильні позиції, щоб забезпечити повернення російської делегації на сесію ПАРЄ у червні з метою участі у виборах нового генсека, незважаючи на невиконання Москвою своїх зобов’язань, порушення норм міжнародного права та суперечності такого рішення Статуту РЄ
 

Про у Страсбурзі розповіли у дипломатичних колах, наближених до підготовки річного засідання КМРЄ на рівні міністрів закордонних справ 16-17 травня у Гельсінкі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

 

"Проект рішення КМРЄ містить позицію, що Комітет закликає усі країни взяти участь у виборах нового генерального секретаря Ради Європи", – розповів дипломат.

 

У документі також пропонується підтримати пропозиції, спрямовані на нібито зміцнення координації, взаємодії та спільної відповідальності між статутними органами Ради Європи – КМРЄ і ПАРЄ у частині накладання санкцій на країни-члени. Як відзначається, ці рішення можуть забезпечити ускладнення запровадження санкцій проти російської делегації у ПАРЄ, а відтак і можливість її повернення до Асамблеї без виконання жодних зобов'язань у Раді Європи, продовження порушення міжнародного права, агресії проти України та окупації українських територій.

 

Слід відзначити, що можлива участь російської делегації у сесії ПАРЄ у червні також може розглядатися як порушення Статуту РЄ. Адже, за правилами, якщо країна не представила повноваження своєї делегації на першій сесії Асамблеї у січні, то вона виключається з роботи ПАРЄ на весь рік.

 

Водночас, рішення КМРЄ ще має затвердити у червні Парламентська асамблея.

 

Нагадаємо, 10 квітня глава делегації ФРН у ПАРЄ Андреас Нік заявив, що Німеччина наполягає на поверненні Росії у ПАРЄ.

 

14 травня влада Франції закликала країни Ради Європи підтримати зусилля по збереженню Росії у ПАРЄ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна