ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У приватних вишах Латвії хочуть також заборонити російську мову

Міністерство освіти і науки Латвії пропонує приватним вузам і коледжам ввести встановлені для від державних вузів обмеження, які зобов'язують їх навчатися на латиській мові або на одній з других офіційних мов ЄС, що по суті означає заборону на навчання російською мовою

Depo.Світ
23 травня 2018 15:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Delfi.

У пропозиціях до поправок до закону про вузи МОН пропонує дозволити вузам і коледжів, які реалізують програми навчання на мові, а що не відповідає умовам закону в вузах, продовжити їх реалізацію в закінчення терміну акредитації цих програм. Однак після 1 січня 2019 року приймання студентів на такі програми буде заборонений.

Відповідно до чинного закону, на іноземної мови дозволяється здійснювати навчання за такими програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні і культурні програми).

МОН обґрунтовує свою пропозицію тим, що з урахуванням поправок до закону про освіту у зв'язку з реалізацією програм навчання на етапі середньої освіти необхідно встановити чіткі умови щодо мови програм навчання в вузах і коледжах.

Так як держава регулює критерії реалізації програм навчання та критерії їх акредитації, воно має право також встановлювати, якою мовою реалізуються ці програми, вважає МОН.

Як повідомлялося, приблизно третина студентів приватних вузів в Латвії в минулому році навчалася російською мовою. У державних вузах частка таких студентів не досягає 1%, свідчить звіт МОН у вищій освіті в 2017 році.

Нагадаємо, у березні латвійський сейм ухвалив закон про скасування навчання російською мовою в школах.

2 квітня, президент Латвії Раймондс Вейоніс затвердив освітню реформу, згідно з якою школи національних меншин переходять на латиську мову навчання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ