У Празі пройшла демонстрація проти позиції Земана щодо анексії Криму

У Празі пройшла демонстрація незгодних з позицією президента Мілоша Земана щодо окупації Криму Росією

Depo.Світ
18 жовтня 2017 19:33
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.ua з посиланням на Radio.cz.

Акція пройшла ввечері, 17 жовтня, перед входом в Празький Град, де знаходиться резиденція президента. Демонстранти тримали плакати з гаслом "Чеська Республіка - це не Земан", оформлені у вигляді хештега #czechrepublicisnotzeman.

Також демонстранти тримали плакати з гаслом "Панове, ми йдемо", яке було поміщене під портретами, в тому числі, і Земана.

Протестуючі повністю заповнили простір перед архієпископським палацом, гасла демонстрантів також транслювалися за допомогою відеопроектора на стіну розташованої поруч будівлі.

Флешмоб був запущений кілька днів тому молодим музикантом Іржі Барешем після виступу президента Чехії на на сесії ПАРЄ. Зокрема, Земан заявив, що "анексію Криму слід вважати доконаним фактом", Україні ж чеський президент запропонував виплатити компенсацію.

Пізніше Земан відмовився вибачатися за свої слова, посилаючись на те, що це його особиста, а не офіційна позиція.

Після цього чеські користувачі соцмереж стали викладати в Інтернет свої фотографії з хештегом, дистанціюючись від позиції президента та висловлюючи підтримку Україні.

Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що слова Земана різко розходяться з тим курсом зовнішньої політики, якого дотримується уряд Чехії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ