У Празі напали на радянський пам'ятник після заяв Росії, що чехи мають дякувати СРСР за окупацію

Невідомі 23 листопада осквернили пам'ятник маршалу Радянського Союзу Івану Конєву в Празі

Depo.Світ
24 листопада 2017 05:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє місцева поліція, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

На чотири сторони постаменту невідомі написали дати: 1956, 1961 1968 і 2017. У 1956 році радянські війська під керівництвом Конєва придушили повстання в Угорщині, в 1961 році, в дні Берлінської кризи, Конєв командував групою радянських військ в Німеччині. У 1968 році СРСР і ще чотири соцкраїни ввели війська до Чехословаччини, змусивши припинити політичну лібералізацію, що отримала назву "Празька весна".

Представник органів влади району Прага-6, на території якого знаходиться пам'ятник, Ондржей Шрамек заявив, що самодіяльні написи з пам'ятника будуть оперативно прибрані.

Представники адміністрації району останнім часом неодноразово заявляли про необхідність скорегувати напис на пам'ятнику. У ньому, на їхню думку, повинні бути не тільки вказані заслуги Конєва у звільненні Праги від сил вермахту, а й згадано про те, що саме очолювані маршалом війська придушили угорське повстання в 1956 році.

Староста району Прага-6 Олдржих Колар в недавньому листі до посольства Росії в Чехії заявив, що в своєму нинішньому вигляді пам'ятник не відповідає реальній ситуації і повинен бути прибраний з площі інтербригад, наприклад, на територію диппредставництва.

Нагадаємо, президент Чехії Мілош Земан під час зустрічі з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим 22 листопада назвав "божевільним" автора статті, опубліковану на сайті телеканалу Міноборони Росії "Звезда", де чехам пропонується бути вдячними за введення військ СРСР. Земан попросив Дмитра Медведєва публічно заявити, що подібний підхід "не має нічого спільного" з позицією влади Росії. Той прямо не відповів.

Проте пізніше МЗС Росії заявило, що офіційна позиція Москви з приводу подій 1968 року в Чехословаччині незмінна - чехи таки мають дякувати СРСР за окупацію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ