У Празі на заходах до річниці Оксамитової революції розгорнули прапор України (ФОТО)

У п'ятницю ввечері, 17 листопада, в центрі Праги на Вацлавській площі під час відзначення річниці Оксамитової революції 1989 року активісти розгорнули український прапор

Depo.Світ
18 листопада 2017 17:09
ФОТО: depo.ua

Таким чином учасники чеської групи Капутін намагалися привернути увагу чеського суспільства до подій в Україні, які останнім часом відійшли на другий план у чеських ЗМІ, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"Чому ми несемо український прапор? Тому що ми не тільки чехи, що пригадують падіння тоталітарного режиму в нашій країні в 1989 році, але передовсім – європейці, які люблять свободу, і не забувають про боротьбу України за свободу і демократію", – сказано у їх в заяві у Facebook.

Учасники групи з 2014 року влаштовують у Чехії різні перформанси з протестом проти агресії РФ. Зокрема, активісти протестували під відділеннями російських банків в Чехії, приходили до празького Граду, головної туристичної точки Праги, з портретами бранців Кремля.

"Україна і надалі залишається натхненням для європейських народів, що також стикаються з загрозою втрати незалежності, з втручанням Росії у свої внутрішні справи і з популістами, що тягнуть їх в напрямку протилежному від Європи і свободи", – заявили активісти.

17 листопада в Чехії відзначають День боротьби за свободу і демократію – цього дня вшановують пам'ять чеських студентів, страчених 1939 року нацистами за протест проти окупації, а також студентські демонстрації, які відбулися цього ж дня 1989 року у Празі й Братиславі і жорстокий розгін яких призвів до Оксамитової революції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ