UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Польщі підтримали білоруську опозицію

У Польщі колишні політичні в'язні комуністичної доби, а також керівники та активісти польської незалежної самоврядної профспілки "Солідарності" написали відкритого листа на підтримку білоруської опозиції
 

 Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Gazeta Wyborcza.

"Дорогі друзі, дорогі громадяни Республіки Білорусь, 75 років тому народам Середньої і Східної Європи був нав'язаний новий світовий порядок в результаті трагічних воєн між великими світовими державами. Десятиліттями народи Білорусі, Болгарії, Чехії, Естонії, країн Балканського півострова, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Словаччини, України були змушені боротися за найважливіші цінності: свободу особистості, незалежність, повага до людини і повага до правди. Цінності, властиві будь-якій демократичній країні світу", – йдеться у листі.

Автори листа нагадали, що 40 років тому рух "Солідарність" призвів до падіння комунізму в Польщі.

"Завдяки відвазі громадян, самовідданій боротьбі і вірі в перемогу, неможливе стало можливим. Однак польських успіхів не було б без солідарності демократичних країн і рішучості історичних лідерів вільного світу. Пам'ятаючи власний досвід і досвід багатьох поколінь, які боролися за свободу, ми говоримо ясно і виразно, що громадяни Білорусі не одні і не можуть залишитися самотні в боротьбі. Підтримка незалежної, вільної і демократичної Білорусі є моральним обов'язком сучасних демократичних лідерів", – зазначили польські активісти.

Також поляки закликали зробити 9 серпня 2020 року "святом демократії і перемогою вільних громадян Білорусі".

Нагадаємо, опонент Лукашенка звернувся з листом до лідерів 30 країн щодо виборів у Білорусі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"