UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Польщі членів сімей політиків змусять розкривати свої статки

Сейм Польщі ухвалив у середу законопроєкт про розкриття майна сімей найважливіших державних чиновників

Відповідно до нових правил, які повинні ще схвалити Сенат і президент, прем'єр-міністр, міністри і депутати будуть зобов'язані розкривати особисте майно своїх чоловіків чи дружин, а також дітей, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Закон повинен вступити в силу через14 днів з дня публікації в Офіційному віснику, на практиці ж почне діяти після виборів.

За законопроєкт проголосували 258 депутатів, 22 були проти, а 139 депутатів, в основному опозиційних, утрималися.

Нагадаємо, питання розкриття власності родин політиків вийшло на порядок денний, коли Gazeta Wyborcza написала, що нинішній прем’єр Матеуш Моравецький разом з дружиною в 2002 році купили 15 гектарів землі за 700 тисяч злотих від одного з приходів у Вроцлаві. При цьому ринкова ціна її начебто була на той час вже значно вищою.

За даними видання, Моравецький не повинен був вписувати ділянку в майнову декларацію, оскільки в 2013 році зробив частковий поділ майна зі своєю дружиною Івоною Моравецькою.

Моравецький із дружиною готують позов проти видання через розслідування придбання Моравецьким у 2002 році земельної ділянки за суму, в п’ять разів нижчу ринкової вартості

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook