У Польщі назвали Росію єдиною реальною загрозою

Загрози для Польщі не несе жодна країна, крім Росії

Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає Depo.ua із посиланням на "Еспресо".

"Я працював заради встановлення прагматичних відносин з Росією. І в мене були успіхи. Ми встановили безвізовий режим між Калінінградською областю та прилеглою територією Польщі. Це результат трирічної спільної роботи із Сергієм Лавровим і європейськими колегами. Президент Путін приїжджав до Гданська на сімдесяту річницю початку Другої світової війни, і це було важливим сигналом, що він не підтримує сталінські погляди на історію, згідно з якими війна почалася тільки в 1941 році. Президент Путін був першим російським лідером, який відвідав Катинь - місце жахливого злочину, де радянський НКВД розстріляв 20 000 польських військовополонених. Ми думали, що ми нормалізуємо наші відносини. Але втрутилися три факти: перше - це захоплення Криму і вторгнення в Україну. Друге - те, що сама Москва більше не хоче зближуватися із Заходом. До 2011-2012 років Росія обговорювала угоду про партнерство та співробітництво з Євросоюзом. Але потім вирішила, що хоче вибудовувати альтернативний полюс інтеграції з Білоруссю, Казахстаном, Вірменією та Україною. І третій факт - це, природно, трагічна авіакатастрофа польського президентського літака Ту-154 під Смоленськом", - зазначив Сікорський.

"Коли Росія проводить військові навчання "Захід", під час яких Польщу називають ціллю ядерного удару, вона підтримує фобію. Мене більше хвилює, що зараз, здається, у нас взагалі немає жодних відносин. Ми спілкуємося через ЗМІ, що створює простір для непорозуміння. ...У інших країн немає кордону з Росією, а в нас є. Росія - єдино можлива реальна загроза для Польщі. Ми не думаємо, що це актуальна загроза, але Росія проводить військові навчання за такими сценаріями", - вважає Сікорський.

Довідка: 10 квітня 2010 року в Смоленську в авіакатастрофі загинув президент Польщі Лєх Качинський і ще 95 осіб - екіпаж та члени офіційної делегації, які прямували в Катинь для участі в пам'ятних заходи з нагоди роковин Катинського розстрілу 1940 року.

Міждержавний авіаційний комітет (МАК) у Москві в 2011 році назвав причиною аварії літака помилку пілотів, які пішли на посадку в умовах поганої видимості. Польща, провівши своє розслідування, у 2011 році також дійшла висновку про помилку пілотів, але додатково поклала провину за те, що трапилося, на російських диспетчерів. Росія вини диспетчерів у катастрофі літака не визнала.

У 2016 році Польща відновила розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, в рамках якого, серед іншого, упродовж двох років було ексгумовано тіла усіх загиблих. У березні 2016 року тодішній міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною аварії міг стати теракт.

Уламки Ту-154М понад вісім років перебувають на території летовища у Смоленську. Влада Росії стверджує, що не може повернути їх Польщі, поки не завершить свого розслідування. Представники польської влади неодноразово порушували питання повернення літака під час перемовин з росіянами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme