У паспортних документах підозрюваних в отруєнні Скрипалів Петрова та Боширова знайшли збіг, – ЗМІ

Документи Руслана Боширова, якого Британія підозрює в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, мають такі ж позначки зі штампом "Інформацію не надавати", як і в іншого підозрюваного Олександра Петрова

Про це у Telegram-каналі повідомляє видання "Проект", яке має у своєму розпорядженні файл із інформаційної системи "Рссийский паспорт", передає Depo.ua.

Зазначається, що на документі - ті ж позначки, що і в паспортному файлі Олександра Петрова. На файлі Боширова також є штамп "Сведений не давать" ("Інформацію не надавати").

Перед цим Bellingcat повідомляв, що така позначка може свідчити про те, що файл із паспортної системи може належати особі, пов'язаній зі спецслужбами Росії.

На штампі вказано той же номер телефону, який, імовірно, належить Міноборони Росії. На файлі Петрова також є позначка "есть письмо, сс" ("є лист, сс"), що можна розшифрувати як "совершенно секретно" ("цілком таємно").

Документ, опублікований виданням "Проект", відсканований погано, але на ньому також можна роздивитися одну "с".

У файлі Боширова вказано, що він отримав паспорт через "непридатність" старого у жовтні 2010 року (Петров - "замість зіпсованого" у 2009 році). У документі також є номер нібито старого паспорта Бошірова.

"Як раніше писали The Insider і Bellingcat, у Петрова номер старого паспорта виявився фальшивим - у паспортній базі даних немає запису з таким номером", - повідомляє "Проект".

"Боширов отримував новий паспорт в тому ж відділенні УФМС, що і Петров - № 770001. Як писав The Insider, паспорти там отримують співробітники силових служб. Окрім того, як і у Петрова, у файлі Бошірова немає жодних даних про виданий йому закордонний паспорт, що суперечить звичайній практиці", - наголошує видання.

Нагадаємо, 5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це - Александр Петров та Руслан Боширов.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що росіяни є офіцерами ГРУ - військової розвідки Росії. Британія отримала європейський ордер на арешт росіян.

У МЗС Росії заявили, що названі імена їм невідомі і заявили про "інформаційні маніпуляції" з боку Британії.

Довідка: 12 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що підозрювані у справі отруєння у британському Солсбері перебувають на Росії, але це просто цивільні особи без кримінального минулого.

Петров і Бошіров, яких підозрюють в причетності до справи Скрипаль, стверджують, що їздили в Солсбері з туристичними цілями.

13 вересня у міністерстві зовнішніх справ Великої Британії заявили, що "інтерв'ю" Олександра Петрова і Руслана Бошірова – приклад брехні з боку Росії.

За даними ЗМІ, отруїти Скрипаля, ймовірно, намагалася команда з шести осіб, а громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Бошіров були частиною цієї групи.

14 вересня у спільному розслідуванні The Insider з дослідницьким центром The Bellingcat йшлося, що розслідувачам вдалося дістати довідку з Федеральної міграційної служби на підозрюваного Олександра Петрова.

Розслідувачі Bellingcat заявили, що підтвердили зв'язок підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова і Руслана Боширова до спецслужб Росії.

Того ж дня журналісти російського видання "Новая газета" виявили докази, які можуть свідчити про ймовірну причетність підозрюваних в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова і Руслана Боширова до Міністерства оборони Росії.

Зокрема, телефонний номер із довідки ФМС на Петрова відноситься до АТС 195 в Хорошевському районі Москви, де розташована і штаб-квартира ГРУ Міноборони Росії.

15 вересня стало відомо, що журналістам ABC News та Independent, які подзвонили за телефонним номером з документів ФМС на Олександра Петрова, відповіли, що це номер Міноборони Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна