UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У ПАРЄ визначилися з доповідачем щодо пропозицій по Росії

Комітет ПАРЄ до 20 вересня підготує проект рішення, яке в подальшому може назавжди зняти санкції з Росії в асамблеї - точніше, не дозволить цьому органу накладати їх в майбутньому

Комітет вже визначився з доповідачем, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт ПАРЄ.

"Комітет ПАРЄ з процедурних правил, імунітетів та інституційних питань повинен підготувати доповідь, що охоплює "пропозиції, пов'язані з відкликанням або переглядом повноважень і/або правами представництва і участі національних делегацій, а також щодо прав голосу членів і процедури голосування Асамблеї", - йдеться в повідомленні.

Комітет провів засідання в Парижі і призначив бельгійку Петру де Саттер для підготовки доповіді.

"Комітет обговорить доповідь 20 вересня, після чого її, можливо, обговорять на Асамблеї на осінній пленарній сесії в жовтні", - наголошується в повідомленні.

За інформацією ЗМІ, голосування щодо проекту рішення в ПАРЄ відбудеться 9 жовтня.

У назві доповіді не фігурує Росія, однак, саме заради повернення російської делегації він створюється. Парламентська асамблея Ради Європи має проголосувати за або проти резолюції.

Довідка: Москва призупинила сплату внесків до Ради Європи у червні минулого року. Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme