У ПАРЄ схвалили резолюцію щодо мов нацменшин. Про Україну "забули"

У ПАРЄ схвалили резолюцію про забезпечення розвитку мов меншин, однак питання українського закону про освіту, через який Угорщина заявила про блокування європейських та євроатлантичних прагнень Києва, було згадано лише в пояснювальній записці доповідача

Резолюцію проголосували після обговорення та підтримали більшістю голосів: "за" проголосували 130 депутатів, "проти" – 10, "утрималися" – 24 (при загальній кількості 164), повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Під час обговорення доповіді "Захист та просування регіональних мов чи мов меншин в Європі", автором якого виступила депутат від Угорщини Роза Гоффманн (група Європейської народної партії), Україну згадали лише як нагадування про дискусію, яка відбулася у жовтні 2017 року на минулій сесії.

Зокрема, у пояснювальній записці до проекту резолюції говориться, що новий український закон про освіту трактує мову, якою говорять національні меншини, як іноземну.

"Під час обговорення в ПАРЄ резолюції про підтримку регіональних мов деякі угорські політики, просуваючи тему розвитку мов нацменшин знову говорили , що найкраще для реалізації потреб нацменшин- автономія. Цю тему деякі угорські та інші політики активно просувають. Вважаю дуже небезпечним, коли для внутрішньополітичних цілей , для мобілізації свого внутрішнього електорату політики використовують такі делікатні теми, як мова, захист культурних і гуманітарних потреб меншин й намагаються нав'язати свій порядок денний іншим . За такими заявами ховаються приховані територіальні претензії, сепаратистські заклики й заклики до федералізму. Це небезпечні ігрища, тому Україна буде чітко стояти на позиції соборності і єдності держави, держава зобов'язана підтримувати і демонструвати політику протекціонізму для єдиної державної мови. В той же час створювати всі умови для розвитку і функціонування мов нацменшин, але це не потребує ніяких автономій", – повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 12 жовтня 2017 року Парламентська асамблея Ради Європи за підсумками термінових дебатів щодо ухвалення в Україні закону "Про освіту", ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України.

Довідка: Рішення ПАРЄ доволі жорстко засуджує те, що Верховна рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Асамблея також звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

Звіт Венеціанської комісії містить низку рекомендації для України, але водночас – вважає, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою встановлюється мова навчання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme