У ПАРЄ обговорюють пропозиції, які можуть зупинити санкції проти Росії

У Парижі комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань регламенту обговорює пропозиції щодо можливого внесення змін до правил асамблеї у частині повноважень делегацій, зокрема участі в голосуваннях

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Зазначається, що доповідь за результатами засідання буде оприлюднена пізніше.

Документ має охоплювати "пропозиції стосовно відкликання або перегляду повноважень та/або прав щодо представництва та участі національних делегацій, а також щодо права голосу членів та процедури голосування національних делегацій".

Доповідачем із зазначеного питання призначено депутата від Бельгії Петру Де Саттер. Дебати з цього питання відбудуться на пленарній сесії ПАРЄ у жовтні.

Внесення поправок до регламенту ПАРЄ лобіює РФ, в майбутньому ці зміни можуть гарантувати російській делегації повернення до Асамблеї без санкцій.

В той же час, у проекті резолюції взагалі немає згадки про РФ, а в ПАРЄ роблять вигляд, що нібито це рішення ухвалюється не через бюджетну кризу і російський ультиматум, а як планова реформа.

Нагадаємо, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв повідомив, що небезпека повернення Росії до ПАРЄ залишається.

У ПАРЄ вже узгодили із представниками Росії обраний підхід до внесення поправок до регламенту ПАРЄ, які в майбутньому можуть гарантувати російській делегації повернення до ПАРЄ без санкцій.

9 жовтня Москві буде необхідна більшість голосів, коли ПАРЄ розглядатиме доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій.

За підсумками ухвалять резолюцію та рекомендації комітету міністрів Ради Європи. Йдеться про внесення поправок до регламенту, які в майбутньому можуть повернути російську делегацію до асамблеї.

Зараз ПАРЄ має право накладати обмеження прав (санкції) на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. На цих підставах у 2014 і 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme