ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

У Німеччині Ленін та Сталін йдуть "з молотка" за шалені гроші, - ЗМІ

Демонтовані пам'ятники Володимиру Леніну, Йосипу Сталіну, Ернсту Тельману та іншим діячам комуністичного руху виставили на продаж на аукціоні в Потсдамі, стартові ціни на них досить високі

Depo.Світ
19 червня 2017 16:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Potsdamer Neueste Nachichten.

Як зазаначається, статуї комуністичних вождів зацікавили покупців з Китаю, Росії та Молдови, які готові платити за них тисячі доларів та євро.

Продавцем монументів став син скульптора Йозефа Курца, а найдорожчий лот на аукціоні – 12-метровий Ленін з Дрездена, вартість якого оцінили в 150 тисяч євро, зазначається у статті.

Окрім статуї Леніна продаватимуться ще шість скульптур. Друга за вартістю – 3,7-метровий пам'ятник Сталіну з Чехії, вартість якої становить як мінімум 58 тисяч євро. Найменший пам'ятник на аукціоні – скульптура вождя Комуністичної партії Німеччини Ернста Тельмана з бронзи, розміром у 1,4 метра і вагою в тонну. Її вартість оцінили мінімум в 11 тисяч євро. Організатори торгів пообіцяли покупцям допомогу в транспортуванні.

Нагадаємо, влада чеського міста Ческе-Будейовіце позбавила Йосипа Сталіна і лідера Комуністичної партії Чехословаччини Клемента Готвальда почесного громадянства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ