У Німеччині достроково вийшов на свободу засуджений за теракт 11 вересня 2001

У Німеччині достроково звільнений Мунір аль-Мотасадек, засуджений у справі про теракти 11 вересня в США. Його негайно депортують в Марокко, де живе його родина

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

15 жовтня закрилася остання глава в історії групи ісламських екстремістів, які направили пасажирські літаки на вежі Всесвітнього торгового центру (ВТЦ) в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні11 вересня 2001 року. У Німеччині вийшов на свободу Мунір аль-Мотасадек - перший засуджений у справі про теракти у США, що стали найкривавішими за всю історію країни.

У 2007 році після серії судових процесів аль-Мотасадек був засуджений до 15-ти років позбавлення волі. Судді визнали доведеним той факт, що виходець з Марокко був пов'язаний з так званим "гамбурзьким терористичним осередком" - німецьким підрозділом терористичного угруповання "Аль-Каїда", що здійснило теракти в США.

Зокрема, гамбурзький суд визнав марокканця винним у співучасті у вбивстві 246 осіб: саме стільки пасажирів загалом знаходились у чотирьох літаках American Airlines, викрадених терористами 11 вересня 2001 року. Два з них потім були направлені у вежі ВТЦ на Манхеттені в Нью-Йорку, внаслідок чого обидва хмарочоси обрушилися. Третє повітряне судно було спрямовао у будівлю Пентагону поблизу Вашингтона.

За даними німецьких органів безпеки, у аль-Мотасадека більше немає зв'язків з радикальними ісламістами. Втім, у 2014 році німецький суд відхилив його клопотання про дострокове звільнення, оскільки ув'язнений все ще не відмовився від "ісламістсько-джихадистського світогляду".

Аль-Мотасадек виходить на свободу за три місяці до офіційного закінчення його тюремного терміну в січні 2019 року. Планується, що відразу після звільнення він буде депортований в Марокко. Йому заборонили в'їзд до Німеччини терміном на 45 років - до 2064 року.

Нагадаємо, що 11 вересня 2018 року президент США Дональд Трамп продовжив на рік надзвичайний стан у країні, запроваджений після терактів 11 вересня 2001 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна