У Німеччині 94-річному охоронцю "Аушвіца" висунули звинувачення

Німецька прокуратура висунула звинувачення 94-річному колишньому охоронцю концтабору "Аушвіц"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на i24News.

Прокуратура в Штутгарті заявила, що передала до регіонального суду в Мангеймі звинувачення у справі про неназваного підозрюваного - німецького громадянина, народженого в Румі (сучасна Сербія).

У жовтні 1942 року на той час 19-річний молодик почав свою підготовку в якості охоронця в таборі смерті "Аушвіц" в окупованій Німеччиною Польщі і працював там із грудня 1942 по січень 1943 року, "підтримуючи операції в таборі, а отже - акти знищення", заявили в прокуратурі.

У цей час до табору "Аушвіц" прибуло щонайменше 15 залізничних складів. Прокуратура вважає, що принаймні 13 335 осіб були класифіковані як непридатні для роботи, та вбиті в газових камерах в "Аушвіц-Біркенау".

Колишнього охоронця звинувачують у співучасті у вбивствах.

Підозрюваний через свого адвоката заявив, що не знав про "підстави, наміри чи процедури, які стояли за вбивствами".

Тепер суд має вирішити, чи розпочинати процес у цій справі. Якщо ж він схвалить позитивне рішення, чоловік постане перед судом у справах неповнолітніх, оскільки на час злочину він був неповнолітнім.

Нагадаємо, у березні колишній унтер-офіцер СС Оскар Грьонінг, відомий як "бухгалтер Освенціма", помер у віці 96 років в лікарні в Німеччині.

Водночас прокуратура німецького міста Кассель почала перевірку з приводу можливої причетності 96-річного громадянина Німеччини до вбивства євреїв, ромів і радянських військовополонених у Бабиному Яру в Києві в 1941 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна