У Нідерландах визначились із суддями у справі рейсу МН17

Справу катастрофи літака рейсу МН17 будуть слухати троє суддів, також до процесу залучать резервних суддів

Про це передає Depo.ua, посилаючись на "Укрінформ".

Головою став суддя Хендрік Стейнгаюс. Двоє інших суддів – Дагмар Костер і Хелен Керстенс-Фокенс.

Також призначили резервного суддю – Даана Гласса. Відомо, що до початку процесу повинні призначити ще одного резервного суддю. Вони потрібні для того, щоб замінити когось із головної трійки суддів, наприклад, в разі хвороби, щоб розгляд справи тривав без перерв.

Всі судді раніше здебільшого вели кримінальні справи. Суд розпочнеться 9 березня 2020 року. Судовий комплекс "Схіпхол" розташований в 50 км від Гааги і в декількох кілометрах від аеропорту "Схіпхол".

Нагадаємо, влада Нідерландів звернулася до російської прокуратури з проханням посприяти в пошуку Володимира Цемаха, якого нідерландська влада хотіла допитати у справі про катастрофу малайзійського Boeing.

Нещодавно під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН король Нідерландів Віллем-Олександр закликав Росію співпрацювати в розслідуванні катастрофи МН17.

Окрім того, парламент Нідерландів підтримав пропозицію CDA (Християнсько-демократичної партії) щодо додаткового розслідування причин, через які Україна не закрила повітряний простір над Донбасом під час бойових дій 2014 року.

Довідка: Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme