У Нідерландах виправдали лікаря, який провів евтаназію хворій на деменцію

Суд в нідерландській Гаазі виправдав лікаря інтернату для престарілих, який провів евтаназію 74-річній пацієнтці, яка страждала на тяжку деменцію

Про це повідомляє "РИА Новости" із посиланням на NL Times, передає Depo.ua.

Йдеться про випадок, що стався 2016 року. Як стверджувала прокуратура, лікар порушив існуючі в країні вимоги щодо застосування евтаназії, зокрема, не обговорив з пацієнтом умови закінчення життя. Як зазначає видання, поки жінка була в здоровому глузді, вона підписала документ про те, що хоче піти з життя за допомогою евтаназії "в потрібний момент", однак потім, як зазначає прокуратора, вона подавала "різні сигнали". Після "тісних консультацій з родиною" і укладення двох лікарів про те, що жінка відчуває нестерпні страждання, лікар провів евтаназію.

Прокуратура заявляла, що лікарю слід пред'явити звинувачення у вбивстві, але покарання не вимагала. У середу суд постановив, що вимоги по догляду за пацієнтом не були порушені, і виправдав лікаря. За даними суду, лікар не зміг підтвердити бажання жінки, тому що вона не була здатна на осмислене обговорення цього питання.

Нагадаємо, у серпні австралійка вперше скористалася новим законом про евтаназію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook