У МЗС Польщі кажуть, що не прийматимуть біженців через мігрантів з України та Білорусі
Польща не погодиться на механізм примусового розподілу біженців з Близького Сходу і Північної Африки, оскільки останнім часом прийняла багато мігрантів з Білорусі та України
- Головна
-
1 грудня 2020 10:01
Про це в ефірі TVP Info заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".
"Без сумніву, Польща не погодиться на жоден механізм розміщення мігрантів з півдня і їх примушування приїжджати до Польщі в ситуації, коли вони цього не хочуть, а ми до цього не готові", – заявив Пшидач.
За його словами, Польща як країна східного флангу ЄС надійно охороняє зовнішній кордон ЄС.
"Водночас ми приймаємо мігрантів зі сходу, які приїжджають сюди не з туристичною метою, а з огляду на політичну нестабільність в їхніх країнах. В Україні – війна, в Білорусі – політична нестабільність. Ці особи приїжджають до Польщі, і Польща як член ЄС виконує свої зобов’язання", – заявив заступник глави МЗС.
За його словами, якщо з розподілом біженців мають проблеми інші країни Заходу, то вони також можуть взяти на себе частину зобов’язань.
Польський дипломат зазначив, що ЄС з 2015 року змінив свій підхід до міграції та теми розподілу біженців, зокрема під впливом позиції країн Вишеградської групи.
Країни Півдня Європи, зокрема Греція, Італія, Іспанія, Мальта, критикують позицію Єврокомісії стосовно нового пакту про міграцію і надання притулку. На їх переконання, ЄС має повернутися до механізму обов’язкового розподілу біженців.
Нагадаємо, раніше голова канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик повідомив, що уже понад 100 білоруських опозиціонерів попросили політичного притулку у Польщі.
Довідка: У 2015 році польський уряд погодився на прийняття близько 7 тис. осіб у межах розподілу біженців між країнами ЄС. Згодом, після приходу до влади у РП партії "Право і Справедливість" (PiS), Варшава відмовилася приймати біженців з Близького Сходу і Північної Африки. Одним з основних аргументів було те, що Польща вже прийняла велику кількість мігрінтів з України після 2014 року.
Позиція Варшави полягає в тому, що людям на Близькому Сході та Північній Африці потрібно допомагати у своїх країнах, у таборах для біженців, одночасно зміцнюючи південні кордони ЄС від проникнення нелегалів. Єврокомісія виступила з критикою такої позиції країн Вишеградської групи. У 2017 році Єврокомісія подала до суду ЄС на Польщу, Угорщину та Чехію, і той у квітні 2020 року визнав протиправними дії цих трьох країн, які відмовилися приймати біженців під час міграційної кризи 2015 року і порушили таким чином власні зобов’язання.
В уряді Польщі зауважили, що це рішення не матиме практичного значення, оскільки узгодження по біженцях перестали бути актуальними у вересні 2017 року і їх виконання є неможливим.
За даними Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебувало 1,3 млн українців. Більшість з них є трудовими мігрантами. Водночас статус біженця отримали в Польщі кількасот громадян України.
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 00:33 Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)
- 00:25 На Нескоромного вийшло офіційне орієнтування СБУ, – телеграмканал
- 00:06На Росії на акціях протесту затримали вже 2,8 тисячі осіб
- 00:02Україна засудила насильство на протестах на Росії
- 23:57Відома гірськолижниця на великій швидкості влетіла в огорожу на етапі Кубка світу ФОТО Відео
- 23:48В Польщі розповіли, за якої умови будуть впускати українців без карантину
- 23:34Компанія AstraZeneca скорочує постачання вакцин до ЄС на 60%
- 23:23 Тенісистці Ястремській, яку звинувачують у допінгу, продовжили відлучення від спорту ФОТО
- 23:20 В 1+1 заперечують відкликання скарг проти "Geek Journal"
- 23:11Найкращий тенісист України пояснив, чому йому не подобаються угорці ФОТО
- 23:06 Організація вбивства генерала СБУ: Рисюку загрожує довічне ув'язнення
- 22:49 У Москві на мітингу затримали 9-річну дитину
- 22:46Футболіст збірної України забив третій гол у сезоні в Бельгії, але його клуб програв ФОТО
- 22:29Фільм про війну на Донбасі "Атлантида" вийшов у прокат в США
- 22:22 Офіційно: Український баскетболіст Лень знайшов собі новий клуб у НБА ФОТО Відео
- 22:12Шмигаль розповів, які обмеження в Україні будуть діяти після локдауну
- 21:57Дівчина лідера "Ювентуса" зізналася у бісексуальності ФОТО
- 21:33 Став відомий склад жіночої збірної України на естафету в Антхольці ФОТО
- 21:16 На Росії кількість затриманих на мітингах перевищила дві тисячі