У Мюнхені стартує міжнародна конференція з безпеки

Сьогодні починає свою роботу Мюнхенська конференція з безпеки, на якій обговорять ключові виклики у сфері безпеки, в тому числі ситуацію в Україні

На 53-й конференції головує Вольфганг Ішингер, передає Depo.ua з посиланням на організаторів заходу.

У конференції беруть участь понад 500 політиків, вчених, бізнесменів, експертів, у тому числі понад 30 глав держав і урядів, більше 75 міністрів оборони і закордонних справ.

"Програма конференції присвячена майбутньому трансатлантичних відносин та НАТО після обрання Дональда Трампа, станом співробітництва в рамках Євросоюзу в області безпеки і оборони, кризи в Україні і відносинам з РФ, війні в Сирії і ситуації з безпекою в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, в тому числі на Корейському півострові", - повідомили організатори.

Учасники також обговорять тероризм, інформаційні війни, а також серйозну загрозу в сфері глобального охорони здоров'я і кліматичні проблеми.

Згідно з інформацією, свою участь в конференції вже підтвердили новий генсек ООН Антоніо Гуттереш, глава Європейської Ради Дональд Туск, високий представник ЄС Федеріка Могеріні, генсек НАТО Йенс Столтенберг. Крім того, в заході візьмуть участь президенти України, Польщі та Афганістану, прем'єр-міністри Норвегії, Угорщині та Іраку, глави МЗС Китаю, Саудівської Аравії, Ірану, Туреччини, РФ, Франції і Великої Британії.

Виступи Пенса, Меркель, Столтенберга, Гуттереша та інших високопоставлених осіб, згідно з програмою заходу, заплановані на 18 лютого.

На "полях" Мюнхенської конференції 18 лютого відбудуться також переговори глав МЗС "нормандського формату", в рамках яких буде обговорюватися ситуація на сході України.

Нагадаємо, 17-18 лютого на полях Мюнхенської конференції президент України Петро Порошенко проведе зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Довідка: Мюнхенська конференція з безпеки - щорічна конференція, що проводиться в Мюнхені (Німеччина) з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини.

Вперше в історії конференції цього року запланований спеціальний український захід, на якому обговорять міжнародні гарантії для України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme