UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У М'янмі затримали майже півтисячі протестувальників

У М'янмі поновилися протести проти військового перевороту, який стався у країні на початку місяця
 

Журналіст відділу новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на агентство Reutres.

Зазначається, що сьогоднішні акції протесту супроводжувалися зіткненнями з силовиками та масовими затриманнями по всій країні.

Силовики застосовували проти мітингувальників сльозогінний газ, світлошумові гранати, а також стріляли в повітря з бойової зброї. На деяких протестувальників, як стверджують очевидці, силовики нападали з дубинками.

За інформацією державного телебачення М'янми, на акціях протесту по всій країні було затримано понад 470 людей.

"Люди без причини перекривали дороги. Серед затриманих ми знайдемо організаторів акцій протесту та вживемо жорстких заходів", – йдеться у повідомленні.

При цьому вже відомо, що завтра у М'янмі знову планують протестувати проти військового перевороту. Мітингувальники будуть вимагати звільнення затриманого президента країни.

Нагадаємо, 1 лютого у М'янмі військові затримали президентку Аун Сан Су Чжі та інших лідерів держави і захопили владу в країні. У відповідь на це в країні почались масові протести.

20 лютого у М'янмі під час розгону акції протесту проти захоплення влади військовими загинули щонайменше дві людини і ще шестеро отримали травми.

Довідка: У листопаді минулого року у М’янмі відбулись вибори. На них перемогла партія Аун Сан Су Чжі "Національна ліга за демократію". З того часу військові не визнавали їх результати.

Аун Сан Су Чжі - політична діячка М'янми, лідерка опозиції військовій хунті, лауреатка Нобелівської премії миру (1991). Загалом близько 15 років військові тримали її під домашнім арештом.

Військові М’янми, які фактично правили державою Південно-Східної Азії протягом 50 років, зберігали значний політичний та економічний вплив після приходу до влади Су Чжі на виборах 2015 року.

Однак, репутація лауреатки Нобелівської премії миру зазнала удару після того, як сотні тисяч мусульман-рохінджа були переселені, тисячі – вбиті під час армійських операцій з 2017 року в західному штаті Ракхайн.

Армія заявляла, що її дії були спрямовані на екстремістів, але правозахисні організації звинуватили М’янму в проведенні етнічних чисток.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme