У МВФ просять країни змінити антикризову підтримку економіки

Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликав уряди країни змінити підтримку компаній, які постраждали від коронакризи – інвестувати в акціонерний капітал, а не у кредитування

Про це заявила головний економіст МВФ Гіта Гопінат, повідомляє Depo.ua з посиланням на  Reuters.

Гопінат сказала, що враховуючи масштаб шоку, все більше компаній можуть ставати неплатоспроможними, оскільки протягом багатьох місяців будуть фіксувати зниження виручки.

"Оскільки виникає серйозне питання неспроможності компаній, державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять з кризи з величезними борговими зобов'язаннями", – заявила вона.

Гопінат наголосила, що відновлення світової економіки буде "вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним", закликавши країни продовжувати приймати агресивні заходи бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.

Водночас зростання цін на продовольство в деяких країнах прискорилося, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, оскільки втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати, сказала Гопінат.

"Ми побоюємося, що інфляція буде надто низькою, а не занадто високою", – сказала вона.

МВФ розглядає поточну рецесію як найгіршу з часів Великої депресії 1930-х років.

Нагадаємо, дещо раніше МВФ сказав, що має робити наступник Смолія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"