У Москву планують повернути "сталінські висотки"

У Москві, на Ленінградському проспекті, в 2020-2021 роках планують завершити будівництво багатофункціонального комплексу "Алкон III" у стилі сталінських висоток

Про це повідомив директор департаменту основного будівництва Alcon Development (виступає девелопером проекту) Олексій Плохой агентству "Москва", передає Depo.ua.

"Підготовчий період будівництва було завершено. Розпочалися роботи із влаштування пальової основи. Завершити будівництво планується упродовж двох-трьох років. Загальна площа об'єкта – близько 53 тисяч квадратних метрів. Обсяг інвестицій у проект складе близько чотирьох мільярдів", – розповів він.

Нагадаємо, у 2014 році Архітектурна рада Москви схвалила проект будівлі висотою понад 150 метрів, автором якого виступило архітектурне бюро із Санкт-Петербурга "Євген Герасимов і партнери". До складу комплексу увійде 31-поверховий готель і семиповерхова офісна будівля.

Довідка: Сім сестер, або Сталінські висотки – сім висотних будівель, побудованих у Москві наприкінці 1940-х – на початку 1950-х років.

Інколи до сталінських висоток також зараховують будівлю Академії наук Латвії (Рига), Палац культури і науки (Варшава), головний навчальний корпус Південно-Уральського державного університету (Челябінськ), урізаний готель "Україна" і житловий будинок на вулиці Хрещатик, 25 (Київ), готель International (Прага), а також Будинок вільної преси (Бухарест).

Втілення першого проекту радянських хмарочосів, Палацу Рад, було перервано німецьким вторгненням у 1941, його сталеві конструкції були використанні для створення оборонного кільця Москви. У 1946 Сталін особисто висунув іншу ідею – побудувати квартали висоток.

13 січня 1947 Рада міністрів СРСР, за пропозицією Сталіна, схвалила постанову "Про будівництво в Москві багатоповерхових будівель". В ній були описані плани з будівництва восьми висотних будівель. Передбачалося, що кількість будівель мала символізувати 800-річчя Москви (святкувала у 1947), проте будівництво однієї з будівель, яке велося на місці знесеного Китайгородського району Заряд'є, було припинено після смерті Сталіна.

Існує версія, що перші вісім висоток були лише початком грандіозного архітектурного проекту, метою якого було забудувати висотними будівлями всю Москву. У кожному великому обласному центрі та в столицях союзних республік також повинні були з'явитися свої висотки.

Авторам проектів московських висотних будівель вдалося створити оригінальні архітектурні рішення, що отримали в спеціальній літературі назву сталінський ампір чи радянський монументальний класицизм. Проте все ж не вдалося уникнути часткового запозичення архітектурного образу деяких із американських хмарочосів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme