У Молдові війська Росії визнали загрозою нацбезпеці

Парламент Молдови схвалив Національну стратегію оборони на 2018-2021 роки, яка визнає присутність російського військового контингенту на території країни загрозою національній безпеці

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Deschide.

Документ було схвалено в четвер, 19 липня більшістю депутатських голосів.

Водночас, під час дебатів щодо проекту соціалісти заявили, що стратегія була зроблена на замовлення союзників правлячої партії та націлена на погіршення відносин з Кремлем.

Демократ Маріан Лупу заявив, що центральним пунктом стратегії є нейтральний статус країни, який також зазначений в Конституції Молдови.

Згідно зі стратегією, присутність російського військового контингенту на території Республіки Молдова в контексті можливої ​​ескалації ситуації в регіоні становить загрозу національній безпеці.

У документі також йдеться про те, що придністровські військові сили теж підривають територіальну цілісність країни.

Окрім того, стратегія стверджує, що конфлікти в Україні та на Близькому Сході становлять загрозу безпеці Молдови. Автори документа вважають, що рішення конфлікту на Сході України в середньостроковій перспективі буде важким, але не є неможливим.

Документ також стверджує, що іноземна пропаганда є однією з найбільш серйозних загроз на адресу національних інтересів і цінностей.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін призначив віце-прем'єра Дмитра Козака своїм спецпредставником з розвитку торговельно-економічних відносин із Молдовою.

25 січня президент Молдови Ігор Додон запропонував вирішувати "придністровське питання" на всенародному референдум.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна