У Мадагаскарі розпочалася масштабна кампанія з висадки 60 млн дерев

Мадагаскар розпочав свою найамбітнішу кампанію з посадки дерев, маючи намір посадити 60 мільйонів дерев в найближчі місяці

Острівна країна святкує 60-річчя незалежності в цьому році, і початок кампанії з посадки дерев відбувся через рік після інавгурації президента Андрі Радзуеліни, який пообіцяв відновити втрачені ліси Мадагаскару, передає Depo.ua з посиланням на News.mongabay.

"Перед урядом стоїть завдання зробити Мадагаскар зеленим островом. Я закликаю людей захищати навколишнє середовище і вирощувати ліси на благо майбутніх поколінь", - сказала Радзуеліна сотням людей, які були присутні на старті кампанії. За даними місцевого міністерства охорони навколишнього середовища, протягом декількох годин було посаджено близько 1 млн дерев і насіння на площі понад 500 гектарів, що в півтора рази перевищує площу центрального парку Нью-Йорка.

Мадагаскар, найстаріший острів в світі і четвертий по величині, що займає 59 мільйонів гектарів (146 мільйонів акрів), є батьківщиною для вражаючого розмаїття рослин і тварин. За даними Global Forest Watch, в період з 2001 по 2018 рік  острів втратив близько однієї п'ятої свого деревного покриву, головним чином через розширення сільського господарства. Руйнування лісів Мадагаскару називали "дзвоном смерті" для багатьох його ендемічних видів, не знайдених більше ніде на планеті.

Місяці планування і масштабних загальнонаціональних зусиль по збору насіння і заселення розплідників завершилися широко розрекламованим запуском. У ньому взяли участь школи, урядові міністерства та армія. 

"Зараз ми знаходимося на етапі посадки дерев, але головне питання: що далі? Як захистити ці молоді дерева, щоб ми не садили їх у січні, а потім знищували їх в липні", - сказала Джона Ратсімбазафі, видатний приматолог.

Протягом сезону посадки, який триває до квітня, адміністрація Радзуеліни хоче, щоб 60 мільйонів саджанців були посаджені на 40 000 га. Експерти, опитані в листопаді минулого року, заявили, що це буде грізне починання, особливо для країни, де майже 80% населення не має доступу до мережевої електрики, а вирубка дерев для виробництва деревного вугілля для приготування їжі є широко поширеною практикою. Спостерігачі кажуть, що примирити нагальні потреби бідного населення країни і довгострокову мету - зупинити і потім переламати процес збезлісення - буде непросто. Ще невідомо, чи буде у Радзуеліни бажання побачити і врахувати це.

У минулому на Мадагаскарі проводилися заходи з посадки дерев, але очікується, що в цей раз з президентської канцелярії матимуть місце зміни.  Близько 200 тис. саджанців були зібрані в розплідниках для запуску і доставлені на ділянку в Анказобе на вантажівках. Для національної кампанії близько 100 мільйонів насіння було зібрано регіональними центрами міністерства охорони навколишнього середовища і його партнерами. Розсада поширюється безкоштовно серед установ та асоціацій з державних розплідників.

Під час запуску безпілотників і літаків було скинуто близько 5 тонн насіння у вигляді насіннєвих кульок на 500 га землі. Кожна кулька грунту упакована з 25 насінням. Рівень успіху, який вимірюється з точки зору того, скільки насіння виживає і проростає, становить близько 60%. 

Безпосереднє завдання полягає в тому, щоб зберегти імпульс для посадки дерев і в більш довгостроковій перспективі забезпечити, щоб вигоди не зникли. 

У Анказобе планується набрати 50 осіб для спостереження за саджанцями, тому що район схильний до ризику лісових пожеж, які можуть знищити протягом декількох днів будь-які результати посівної кампанії. Залучення місцевих громад необхідно не тільки для посадки дерев, а й для їх моніторингу та захисту, до того ж, якщо уряд Мадагаскару не прийме жорстких заходів проти тих, хто порушує екологічні правила, включаючи урядовців, кампанія не зможе досягти своїх цілей.

Нагадаэмо, у Сенегалі 100 тисяч людей долучені до висадки дерев — країна втратила тисячі гектарів лісів, які важливі не лише для флори і фауни, а й для врожаю

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme