У Литві бояться, що рішення ПАРЄ дозволить деяким російським депутатам обійти санкції ЄС

На пленарній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі у понеділок, 24 червня, голосуватимуть за резолюцію, яка не тільки відкриє шлях до одностороннього повернення російської делегації до ПАРЄ, а і дозволить деяким російським депутатам обійти санкції Європейського Союзу

Про це заявив литовський депутат Емануеліс Зінгеріс на своїй сторінці у Facebook, інформує Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Виявилося, що 4 з 18 членів нової російської делегації (Ігор Лебедєв, Леонід Калашников, Світлана Сергеєва та Леонід Слуцький) підпадають під персональні санкції ЄС щодо агресії Росії проти України – заборона на вʼїзд до ЄС (не стосується міжнародних організацій). Очевидно, що Росія намагається використовувати ПАРЄ, щоб обійти ці персональні санкції ЄС", – написав Зінгеріс.

Він підкреслив, що Росія не виконала жодної резолюції ПАРЄ щодо ситуації в Україні, не дотримується Мінських угод і продовжує агресивну поведінку щодо України.

Політик додав, що українських моряків, захоплених у Керченській протоці, продовжують утримувати у в'язниці. В Донецьку і Луганську відбувається незаконна "паспортизація", де російські паспорти видаються жителям Східної України за спрощеною процедурою.

"Тому дуже важливо, щоб члени ПАРЄ залишалися принциповими і не підтримували резолюцію, яка дозволила б російській делегації повернутися до ПАРЄ. В іншому випадку це не тільки підірвало б авторитет цієї організації, але й стало б додатковим аргументом для того, щоб Росія прагнула скасувати санкції ЄС", – зазначив депутат.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Путін стверджує, що у справі про катастрофу малайзійського Boeing рейсу МН17 немає жодних доказів вини Росії.

Довідка: Росія не бере участі у сесіях асамблеї з січня 2015 року, після застосування серйозного обмеження повноважень її делегації, яку позбавили прав виступати і голосувати, брати участь у роботі керівних органів, а також в місіях спостерігачів на виборах.

Через це Росія не платить внески до Ради Європи. Умовою свого повернення росіяни назвали зміну регламенту організації, в якому була би прописана відмова від санкцій щодо всіх делегацій.

Регламентний комітет ПАРЄ нещодавно схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій. Цей крок може призвести до повернення російської делегації у ПАРЄ. Асамблея розгляне затверджений комітетом проєкт резолюції 24 червня.

В Росії вже заявили про намір повернутися до роботи у ПАРЄ 25 червня за умови ухвалення резолюції, яка "вбиває" санкційний механізм.

8 червня в українському уряді заявили, що повернення Росії у ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи.

18 червня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення делегації РФ до Парламентської асамблеї.

Як заявив литовський депутат Емануеліс Зінгеріс, 24 червня на пленарній сесії ПАРЄ в Страсбурзі планується прийняття резолюції, яка не тільки відкриє шлях до одностороннього повернення російської делегації в ПАРЄ, але і дозволить деяким російським депутатам обійти санкції Європейського Союзу.

Сьогодні, 24 червня, у Парламентській асамблеї Ради Європи вимагали терміново провести дебати щодо покарання винних у збитті літака Малайзійських авіалінії рейсу MH17 у небі над Донецької областю у липні 2014 року.

Однак Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозиції про проведення дебатів щодо порушень принципів Ради Європи з боку Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme