У Лаврова знайшли виправдання пакту Молотова-Ріббентропа

Підписання пакту Молотова-Ріббентропа дозволило Радянському Союзу відтягнути початок війни на два роки і тим самим урятувати сотні тисяч життів

Про це заявили в МЗС Росії, повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

"Підписання пакту Молотова-Ріббентропа між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною незадовго до початку Другої світової війни "було вимушеним кроком", заявив МЗС Росії у неділю, 22 вересня. Це дозволило СРСР "відстрочити початок війни майже на два роки", а також "зміцнити обороноздатність країни для боротьби з агресором", – заявили у відомстві.

Крім того, в російському зовнішньополітичному відомстві стверджують, що завдяки документу "війна почалася на стратегічно вигідніших для СРСР кордонах", а населення цих територій зазнало нацистського терору на два роки пізніше". "Тим самим урятували сотні тисяч життів", – вважають у міністерстві.

Нагадаємо, фонд "Історична пам'ять" вперше опублікував радянські оригінали пакту Молотова-Ріббентропа, а також секретний додатковий протокол до нього

Довідка: 23 серпня 1939 року, в Москві міністр закордонних справ Німеччини Йоахім Ріббентроп і комісар закордонних справ СРСР В'ячеслав Молотов у присутності Йосипа Сталіна підписали договір, що увійшов у історію як "пакт Молотова-Ріббентропа". Він складався з семи статей і передбачав зобов'язання обох сторін утримуватися від агресивних дій і будь-якого нападу стосовно один одного, як нарізно, так і спільно з іншими державами при будь-яких діях другої сторони, що передбачало невтручання навіть, якщо одна зі сторін здійснить агресію. 

Договір містив таємний протокол, в якому був обумовлений територіальний устрій майбутньої Європи.

Згідно з ним, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва (разом з польським Вільном, нині – Вільнюсом) і Бессарабія відходили до радянської зони впливу, а Польща мала бути поділеною між Німеччиною та СРСР по річках Нарев, Вісла і Сян.

Вже через тиждень після підписання пакту, Німеччина атакувала Польщу, а наприкінці вересня радянські війська почали окупацію Західної України та Західної Білорусії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook