У Лаврова розпереживалися, що український закон про освіту дискримінує російськомовних

МЗС Росії закликав міжнародне співтовариство "не допустити поразки в правах російськомовного населення України" в зв'язку із законом "Про освіту"

Depo.Світ
20 жовтня 2017 20:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МЗС Росії.

"Наполегливо закликаємо міжнародне співтовариство не допустити поразки в правах російськомовного населення України, засудити дії київської влади, які порушують Конституцію України, свої міжнародні правозахисні зобов'язання, і зажадати від них забезпечити дотримання прав всіх без винятку національностей, які проживають на території України", - заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, відповідаючи на питання про особливі преференції щодо угорського та інших мов Євросоюзу.

Вона також зазначила, що закон "Про освіту" "прославився на весь світ своїм дискримінаційним характером".

Довідка: 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ