У Лаврова підтвердили, що чехи таки мають дякувати СРСР за окупацію 1968 року

МЗС РФ підтвердив незмінність офіційної позиції Москви з приводу подій 1968 року в Чехословаччині

Depo.Світ
23 листопада 2017 19:42
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в коментарі офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

На сайті телеканалу "Звезда" раніше була опублікована стаття Леоніда Масловського "Чехословаччина повинна бути вдячна СРСР за 1968 рік: історія "Празької весни". Вона стала однією з тем розмови прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва з президентом Чехії Мілошем Земаном; Медведєв запевнив Земана, що дана стаття не має нічого спільного з офіційною позицією Москви щодо цих подій.

"У зв'язку з розміщеною на сайті телеканалу "Звезда" 21 листопада цього року статтею по темі чехословацьких подій 1968 року хотіли б підтвердити незмінність офіційної позиції Росії. Вона закріплена в Договорі про дружні відносини і співробітництво між Україною і Росією і Чеською Республікою від 26 серпня 1993 р ., неодноразово викладалася російським керівництвом", - йдеться в коментарі.

При цьому, зазначила Захарова, минуле не повинно нам заважати йти в майбутнє.

"Ми дорожимо добрими відносинами з Чехією, бачимо хороші перспективи для активізації взаємовигідного співробітництва. Про це йшлося і в розмові президента Росії Володимира Путіна з президентом Чеської Республіки Мілошем Земаном, що знаходиться на Росії з офіційним візитом", - йдеться в документі.

Нагадаємо, що президент Чехії Мілош Земан під час зустрічі з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим 22 листопада назвав "божевільним" автора статті, опубліковану на сайті телеканалу Міноборони Росії "Звезда", де чехам пропонується бути вдячними за введення військ СРСР.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ