У Кремлі виключили можливість поступок задля повернення Росії в ПАРЄ

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що Росія не буде йти на жодні поступки задля повернення в Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ)

Про це він заявив під час форуму в Берліні, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

Так, керівник німецької делегації в ПАРЄ Андреас Нік запитав, який внесок готова зробити Росія, щоби повернутися на засідання Асамблеї. На це Лавров відповів: "Ви серйозно?", що викликало сміх у залі.

"Агресивна антиросійська меншість намагається зробити так, щоб усі інші сторони підкорялися її лінії. Ми знаємо, про кого йдеться", - сказав голова МЗС Росії. При цьому Лавров звинуватив Велику Британію у прагненні нав'язати іншим 27-членам блоку політику санкцій щодо Москви.

Лавров також підтвердив, що Росія припинила сплату всього свого внеску до бюджету Ради Європи доти, доки з неї не будуть зняті санкцій в Асамлеї, яка є одним із органів РЄ.

"Ми платили внески навіть попри те, що позбавлені права голосу, і ми попередили, що це не може продовжуватися вічно", - нагадав глава МЗС Росії.

Він додав також, що сподівається на повернення Росії до ПАРЄ, і висловив готовність до діалогу після цього.

"Ми готові обговорювати... Крим, Україну, міграційну кризу", - сказав він.

Нагадаємо, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв повідомив, що небезпека повернення Росії до ПАРЄ залишається.

9 жовтня Москві буде необхідна більшість голосів, коли ПАРЄ розглядатиме доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій.

За підсумками ухвалять резолюцію та рекомендації комітету міністрів Ради Європи. Йдеться про внесення поправок до регламенту, які в майбутньому можуть повернути російську делегацію до асамблеї.

Зараз ПАРЄ має право накладати обмеження прав (санкції) на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. На цих підставах у 2014 і 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна