У Конгресі США схвалили санкції проти "Північного потоку–2" і "Турецького потоку"

Комітети зі збройних послуг обох палат американського Конгресу узгодили проєкт закону про державний оборонний бюджет на 2020 рік, яким передбачена обов'язковість запровадження санкцій проти компаній за участь у проєктах "Північний потік–2" і "Турецький потік"

У Конгресі США схвалили санкції проти "П…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін заявила, що метою закону є протидіяти зловмисному впливу Кремля.

"Законопроєкт надішле безперечний сигнал від обох партій Конгресу Володимиру Путіну, що США не будуть сидіти осторонь, поки Кремль далі поширює свій зловмисний вплив", – сказала вона.

Сенатор-республіканець Тед Круз, який також є співавтором законопроєкту заявив, що технологію з глибоководного прокладання труб мають лише декілька компаній і всі вони – не російські. Тому Кремлю буде важко завершити проект, бо іноземні компанії муситимуть дотримуватись американського санкційного режиму.

Законопроєкт "не дозволить Путіну управляти мільярдами доларів, які можна використати для розпалювання російської агресії", говорить сенатор.

Затверджений документ передбачає, що санкції діятимуть також у разі, якщо ці трубопроводні проєкти змінять назву чи будуть замінені іншими, повідомляє "Європейська правда".

Санкції накладаються на:

1) судна, які займалися прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря;

2) іноземних осіб, які свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для будівництва такого проєкту або сприяли оманливим або складним операціям для надання цих суден для будівництва згаданих газопроводів.

Серед обмежень, накладених даним рішенням:

1) заборона видачі американських віз та анулювання чинних віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під ці санкції;

2) заморожування майна та активів таких осіб на території США.

Рішення, ухвалене Палатою представників, має пройти затвердження у Сенаті; очікується, що це відбудеться вже на початку наступного тижня. Далі його має підписати президент.

Не пізніше 60 днів з дня набрання чинності цим законом держсекретар та держказначейство спільно подають комітетам конгресу звіт, що визначає організації та осіб, що підпадають під такі санкції. Компанії, долучені до побудови трубопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік", матимуть 30 днів після набуття законом чинності, щоби припинити діяльність, пов’язану із будівництвом трубопроводів.

Закон про державний оборонний бюджет є одним із найважливіших документів, що визначає оборонні видатки США. Включення такого положення до проєкту означитиме, що існує спільна позиція з цього питання в обох палатах Конгресу США та в банківському комітеті.

США виступають проти втілення "Північного потоку–2", наголошуючи на тому, що він збільшить залежність Європи від російського газу і зашкодить Україні.​

Нагадаємо, у Конгресі США погодили оборонний бюджет на 2020 рік на суму $738 млрд, в який закладено зокрема виділення $300 млн на потреби української армії. Крім того, Конгрес США заклав до військового бюджету на 2020 рік введення санкцій щодо російської енергетики. Зокрема, обмеження будуть введені в зв'язку з будівництвом трубопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

4 грудня президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, коли будуть санкції за "Північний потік–2".

26 серпня на Росії заявили про фінальний етап укладання "Північного потоку-2".

Станом на 17 вересня "Газпром" уклав 1989 км газопроводу "Північний потік-2" через дно Балтійського моря, будівництво завершено на 81%.

Повідомлялося, що Росія може не встигнути запустити газопровід "Північний потік – 2" і тим самим зірве поставки газу по ньому, якщо не отримає від Данії дозвіл на будівництво в серпні.

США серйозно розглядають можливість введення санкцій у зв'язку з реалізацією проєкту "Північний потік - 2". Зокрема, 31 липня комітет сенату США з міжнародних справ проголосував за введення санкцій проти проекту "Північний потік-2".

В Конгресі США пропонували ввести санкції проти трубоукладальних суден та іноземних суб'єктів, які відіграють ключову роль в будівництві газопроводу "Північний потік–2".

У жовтні російські ЗМІ писали, що Данія політично дозволила "Північний потік–2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme