У Клімкіна вважають, що Україні потрібні план В і С щодо транзиту газу

Україна веде переговори з Єврокомісією і Росією у тристоронньому форматі щодо транзиту газу через її територію після 2019 року, але повинна мати в запасі плани інших варіантів розвитку подій

Про це сказала заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Depo.ua з повиланням на Укрінформ.

"Ми хотіли б зберегти транзит у тому ж стані, що є зараз. Але якщо у нас не буде очікування майбутніх контрактів з різними партнерами, ми повинні думати про те, як адаптувати нашу газотранспортну систему (ГТС)... Звичайно, нам потрібний план В і план С", - сказала Зеркаль.

Вона пояснила, що у разі роботи в основному з реверсом газу потрібне внесення коректив у роботу системи.

"Нині ми перебуваємо в стані повної невизначеності щодо майбутнього ГТС, чи буде вона використовувати і як вона буде використовуватися", - визнала Зеркаль.

За словами дипломата, ці та інші питання є предметом переговорів із Європейською Комісією. Заступник міністра відзначила, що "Газпром" під час тристоронніх переговорів з пошуку рішення на період після закінчення терміну дії українсько-російського контракту не виявляє жодного інтересу до дискусій, але висловила надію, що діалог все-таки може відбутися цього року за сприяння Єврокомісії.

Зеркаль назвала позицію ЄК і Європарламенту з приводу того, що газопровід має підпадати під дію Третього енергетичного пакету, "дуже доречною". А опозиція, яку можна спостерігати з боку Німеччини, Австрії і Бельгії, свідчить, що ці країни бачать для себе комерційні вигоди від "Північного потоку-2" без застосування відносно нього цього енергопакету.

Фінансовий директор "Північного потоку-2" Пол Коркоран, який виступав у тій самій подіумній дискусії, повторював позицію Москви про те, що новий газопровід є проектом виключно комерційних компаній, який виконується у рамках законів, що існують для таких проектів.

"Буде певне продовження транзиту через Україну... Я думаю, майбутнє української системи... не таке вже й погане", - заявив Коркоран.

Питання, за його словами, в тому, наскільки це буде вигідно з комерційної точки зору і міркувань конкурентності. Російський газ, вважає він, має велику конкурентну перевагу порівняно з іншими альтернативами.

Що стосується графіку будівництва, то він не змінювався. Фіндиректор упевнений, що всі необхідні дозволи будуть отримані найближчими місяцями.

Довідка. 5 вересня судно Solitaire почало роботи з укладання російського газопроводу "Північний потік-2" у Фінській затоці.

19 вересня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп назвав проект газогону з Росії до Німеччини "Північний потік-2" "абсурдним" та "неадекватним".

Того ж дня Трамп заявив, що не планує вводити санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

Водночас 24 вересня голова федерального об'єднання німецької промисловості Дітер Кемпф заявив, що Німеччина не планує відмовлятися від "Північного потоку-2".

6 жовтня судно Audacia компанії Allseas взялося до трубоукладання німецької ділянки газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci (C10).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme