У Клімкіна пропонують прямі палестинсько-ізраїльські переговори

Врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту має відбуватися мирним шляхом

Делегація України за фактом розгляду резолюції Ради безпеки ООН 2334 про становище на Близькому Сході виступає за мирне врегулювання конфлікту, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"Ми виступаємо за мирне співіснування двох незалежних держав - Ізраїлю та Палестини. Врегулювання конфлікту має відбуватися виключно мирними засобами. При цьому ми наголошуємо на необхідності проведення прямих ізраїльсько-палестинських переговорів", - йдеться в коментарі Міністерства.

МЗС зазначає, що Україна, як і інші постійні і непостійні члени РБ ООН, а також генеральний секретар ООН, неодноразово засуджувала поселенську діяльність Ізраїлю, оскільки вона суперечить міжнародному праву.

"Ми також засуджуємо насильство і підбурювання до нього з боку палестинської сторони", - підкреслює українська сторона.

Текст резолюції, на думку міністерства, є збалансованим - вона закликає до прийняття необхідних для мирного врегулювання кроків як з боку ізраїльської, так і палестинської сторони: "Ізраїль повинен припинити поселенську діяльність, а палестинські влади - прийняти ефективні заходи боротьби з тероризмом".

Україна послідовно виступає за дотримання норм міжнародного права всіма і скрізь, "оскільки на власному прикладі відчула, до яких трагічних наслідків призводить його порушення".

"Саме тому визначальними при виробленні позиції України стали наш послідовний курс на забезпечення дотримання норм міжнародного права всіма його суб'єктами", - підкреслює відомство.

Нагадаємо, 23 грудня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій говориться, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території "не має юридичної сили і є кричущим порушенням міжнародного права". За резолюцію проголосували Україна, Росія, Франція, Британія, Іспанія, Нова Зеландія, Японія, Малайзія, Сенегал, Уругвай, Венесуела, Ангола і Єгипет. Єдиним членом Радбезу, що утримався, були США.

Авторами документа є Малайзія, Нова Зеландія, Сенегал і Венесуела.

Обраний президент США Дональд Трамп відреагував на резолюцію РБ ООН повідомленням, що після його інавгурації 20 січня "все там буде по-іншому".

Ізраїль вже відкликав послів з Сенегалу і Нової Зеландії, призупинив надання допомоги Сенегалу, призупинив фінансування низки програм ООН і скасував візит прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme