У Китаї заборонять робити уроки на гаджетах

Департамент освіти провінції Чжецзян на сході Китаю планує заборонити виконання шкільних домашніх завдань через додатки на електронних пристроях, щоб знизити рівень короткозорості серед учнів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на CGTN.

Учням початкової та середньої школи буде заборонено приносити в клас електронні пристрої без особливого дозволу. Для вчителів також введено обмеження: гаджети дозволяється використовувати не більше ніж 30% від часу уроку.

Департамент освіти також наполягає на обмеженні часу, необхідного школярам для виконання домашньої роботи, щоб збільшити час на відпочинок, заняття спортом і позакласну діяльність.

Усі ці заходи спрямовані на зниження показника короткозорості серед дітей і підлітків на 0,5 процентного пункту на рік протягом наступних п'яти років. До кінця цього періоду частка дітей із короткозорістю в початковій школі не має перевищувати 38%, у середніх класах - 60%, у старших класах - 70%.

Проблема короткозорості особливо гостро стоїть для країн Азії, де рівень міопії значно вищий, ніж у країнах Європи та Північної Америки. Лідер із короткозорості - Сінгапур, де 80% населення страждають від цього захворювання.

У Китаї короткозорість зустрічається у 31% населення, проте серед учнів старших класів ця частка доходить до 77%, а серед студентів - до 80%.

Нагадаємо, раніше міністерство освіти КНР заборонило використовувати популярні месенджери WeChat і QQ для призначення домашніх завдань.

Крім того, в серпні минулого року вийшла постанова про те, що всі письмові домашні завдання в початковій і середній школі мають виконуватися виключно на папері, а не на смартфоні, планшеті або ноутбуці.

Перші два роки навчання в школі діти зовсім не отримуватимуть письмової домашньої роботи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme