ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Китаї відкопали глиняну міні-армію, якій понад 2 тис років

У Китаї знайшли мініатюрну теракотову армію, яка складається з фігурок піхотинців, кінних солдатів, колісниць і сторожових веж, які висотою не перевищують півтора метра

Depo.Світ
14 листопада 2018 22:34
ФОТО: depo.ua

Археологи припускають, що армія була створена для принца Лю Хуна, сина одного з імператорів династії Хань, який помер в 110 році до нашої ери, передає Depo.ua з посиланням на LiveScience.

Поруч зі стародавньою столицею династії Ци — містом Лінцзи на сході Китаю, археологи виявили кар'єр, в якому знаходилася мініатюрна теракотова армія, ймовірно, створена понад 2100 років тому.

Дослідники нарахували понад ніж 300 фігурок піхотинців висотою від 21 до 31 сантиметри. Також в ямі були статуетки кінних воїнів, колісниць і навіть моделі сторожових веж, висотою близько 140 сантиметрів. У південному куті збереглася теракотова модель павільйону з фігурками музикантів.

Археологи припустили, що армія могла "захищати" в потойбічному світі якогось представника еліти: правителя, чиновника високого рангу або принца. Оскільки в місті Лінцзи була резиденція принци Лю Хуна, науковці припустили, що, ймовірно, що армія була створена, щоб супроводжувати в інший світ саме його.

На думку дослідників, поруч з кар'єром мала знаходитися могила принца або іншого представника еліти, для якого створювали теракотову армію, але її імовірно знищили. Літні місцеві жителі повідомляли, що поруч з кар'єром, ще в середині XX століття був курган висотою близько чотирьох метрів. Але в 1960-1970-і роки під час будівництва залізниці його зрівняли з землею. Повідомлення місцевих жителів підтверджує також аерофотографування 1938 року яке проводилося під час війни Китаю і Японії.

Довідка. Вперше теракотову армію створили для гробниці першого імператора династії Цинь, Цинь Шихуанді, який об'єднав під своєю владою сім держав Внутрішнього Китаю і добудував Велику стіну. У неї входило щонайменше вісім тисяч статуй піших воїнів в людський зріст в повному озброєнні, коні, вершники та бойові колісниці. За свідченням історика Сими Цяня (145-90 роки до нашої ери), будівництво гробниці імператора тривало понад 30 років і в ньому було залучити понад 700 тисяч робітників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ