У Киргизстані притягатимуть до кримінальної відповідальності екс-президентів

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков підписав правки до закону про гарантії діяльності президента, які передбачають притягнення до відповідальності колишніх голів держави
 

Цей законопроект парламент Киргизстану схвалив 4 квітня, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Автори законопроекту пропонували виключити із закону норму про гарантії недоторканності колишніх президентів. Але під час другого читання парламентарі вирішили повністю норму не виключати, а доопрацювати механізми притягнення до відповідальності.

Згідно з поправками, колишній голова держави може бути притягнутий до кримінальної відповідальності після того, як його позбавлять статусу екс-президента. Це може статися тільки якщо парламент Киргизстану звинуватить колишнього президента в скоєнні особливо тяжкого злочину. Це також має підтвердити висновок генерального прокурора країни.

Нагадаємо, питання про зняття з екс-глави держави недоторканності депутати вперше підняли в 2018 році. Коли почалося слідство у справі Бішкекської ТЕЦ і арешти чиновників, силовики заявили, що не мають можливості допитувати колишнього президента Алмазбека Атамбаєва.

Статус екс-президента Киргизстану мають Роза Отунбаєва і Алмазбек Атамбаєв. Аскар Акаєв і Курманбек Бакієв після революцій були позбавлені цього статусу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна