У Казахстані на пресконференцію "влетіло" 20 жінок-тітушок і побили журналістів

У найбільшому місті Казахстану, Алмати, група з приблизно 20 жінок у спортивному одязі увірвалася на пресконференцію в штаб-квартирі Казахстанського бюро з прав людини і напали на журналістів

У Казахстані на пресконференцію "влетіло…
Журналісти, які зазнали нападу, спілкуються з поліцією

Нападниці викрикували, щоб журналісти не знімали, намагаючись відібрати їхні камери, передає Depo.ua з посианням на "Радіо Свобода".

Серед постраждалих працівників ЗМІ – представники місцевого бюро "Радіо Свобода", приватного каналу Almaty TV та приватної новинної агенції KazTAG. Зокрема учасниці нападу штовхнули репортерку "Радіо Свобода" Нургул Тапаєву та пошкодили обладнання оператора Токмолди Кусаїнова.

Прес-конференцію організували правозахисні активісти та адвокати, які представляють інтереси трьох жінок, заарештованих в липні цього року за участь у несанкціонованих мітингах – Оксани Шевчук, Жазіри Демеунової та Гульзіпи Жаукерової.

Жінки визнали в суді, що були присутніми на акціях протесту в травні проти президентських виборів у Казахстані та перейменування столиці країни Астани на честь колишнього президента Нурсультана Назарбаєва.

Слідчі звинувачують жінок у членстві в забороненій політичній партії "Демократичний вибір Казахстану", яку підтримує колишній банкір і підприємець Мухтар Аблязов. Аблязов з 2009 року проживає за межами Казахстану і є відомим противником політичної еліти в цій країні. У 2018 році суд у Астані (нині – Нурсултан) заборонив діяльність "Демократичного вибору Казахстану" як екстремістської організації.

Нагадаємо, у червні у Казахстані обрали нового президента.

У країні через вибори почалися протести.

Повідомлялося про майже 4000 затриманих учасників антиурядових мітингів у Казахстані.

З-поміж цього під час несанкціонованих мітингів у Казахстані в містах Нур-Султані й Алмати було затримано дев’ятьох журналістів.

Довідка: 10 червня Центральна виборча комісія країни оголосила, що на виборах 9 червня перемогу здобув чинний президент країни Касим-Жомарт Токаєв. За офіційними даними, за нього проголосували 70,76% виборців.

Вибори президента 9 червня стали шостими в новітній історії Казахстану і четвертими достроковими. У них вперше за 30 років як кандидат не брав участі екс-президент Нурсултан Назарбаєв. Одночасно із голосуванням в Алмати, Нур-Султані і Шимкенті проходили несанкціоновані акції протесту, учасники яких, зокрема, закликали бойкотувати вибори.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme