UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Казахстані бунтують проти Китаю: Затримали 60 активістів

Поліція у Казахстані затримала близько 60 людей, які вимагали припинення економічної "експансії Китаю" у центральноазіатську республіку

Акції протесту відбулися в двох найбільших містах країни, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

Сусідній Китай – один з найбільших інвесторів і торгових партнерів Казахстану, але плани Китаю перенести деякі виробництва і заводи до Казахстану частина населення зустріла з невдоволенням.

Один з учасників протесту в розмові з журналістом AFP розкритикував дії влади, яка замість того, щоб допомагати місцевим виробникам, надає перевагу китайським інвестиціям. Журналіст Reuters помітив, як поліція у Нур-Султані затримувала чоловіка з плакатом, на якому казахською мовою було написано "Зупинимо китайську експансію".

До участі у протесті раніше закликав опальний казахстанський банкір Мухтар Аблязов, який перебуває у Франції. Аблязова вважають однією з найбільш значущих постатей казахстанської опозиції, він поїхав з Казахстану ще 2009 року, а у 2017-му суд Алмати визнав його винним у створенні злочинної організації й розкраданні коштів банку і засудив до 20 років позбавлення волі заочно.

"Попри неодноразові попередження прокуратури, окремі громадяни пристали на провокаційні заклики забороненої екстремістського організації", – сказали у МВС Казахстану, маючи на увазі створений Аблязовим рух "Демократичний вибір Казахстану", заборонений у країні.

Мітинг у суботу не був санкціонований владою, але, як кажуть правозахисники, у Казахстані отримати дозвіл на проведення мітингів практично неможливо: влада знаходить найрізноманітніші причини для відмови.

На цьому тижні кількох жителів Алмати і Нур-Султана заарештували на 10–15 діб за участь у мітингах 4 і 5 вересня. Тоді протестувальники також виступали проти китайських проектів у Казахстані.

Нагадаємо, 22 вересня повідомлялося, що поліція Казахстану затримала понад 50 учасників антиурядових протестів у двох найбільших містах країни – Алмати та Нур-Султані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook