UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Карабасі воюють вірмени з окупованого Криму, – ЗМІ

За інформацією експертів Асоціації реінтеграції Криму (АРК) наразі на території окупованого Криму здійснюються заходи з вербування добровольців для участі в бойових діях у Нагірному Карабасі, безпосереднє сприяння яким здійснюється окупаційною владою Криму та особисто Сергієм Аксьоновим
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт АРК.

Ініціатором активного пошуку джерел поповнення мобілізаційних ресурсів Збройних сил Вірменії виступив колишній "прем'єр міністр" Нагірного Карабаху Анушаван Данієлян, який має українське, вірменське та російське громадянства і з 1983 по 1998 роках мешкав на території Криму. Зазначається, що з липня 1995 по квітень 1998 року він займав посаду заступника голови Верховної ради Автономної Республіки Крим та був головою "Кримської вірменської спілки".

Повідомляється, що після корупційних скандалів та звинувачень його в діяльності підконтрольних російським спецслужбам організованих злочинних груп спільно з лідером угрупування "Сейлем" Володимиром Шев'йовим пан Данієлян втік до Республіки Вірменія.

З часів перебування на посадах в органах влади АРК, Анушаван Данієлян підтримував ділові стосунки з Сергієм Аксьоновим як з представником банди "Сейлем".

Також зазначається, що Данієлян лобіював бізнес керівників вірменської діаспори Криму, під контролем спецслужб РФ залучав можливості діаспори у подіях "кримської весни" 2014 року, а також вірменських карабаських найманців в конфлікті на сході України.

"З початку жовтня 2020 року вірменська спілка Криму, спільно з вірменськими релігійними та культурними діячами, за підтримки представників окупаційної влади РФ в Криму, насамперед вихідців з угрупування "Сейлем" та за особистого сприяння Аксьонова організувала на території Криму збір коштів на потреби "постраждалих від азербайджанської агресії", який склав біля 10 мільйонів рублів протягом першого тижня. Також спілка, за підтримки Аксьонова, організувала кампанію зі збору добровольців – "захисників Арцаху", основними пунктами дислокації якої стали вірменські релігійні та культурні установи у містах Сімферополь, Євпаторія, Феодосія, Ялта, та Севастополь", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на 5 жовтня 2020 року понад 150 "добровольців" з Криму авіарейсами з аеропорту Сімферополь з пересадками через Ростов на Дону, Москву, Краснодар та Сочі почали транспортування до аеропорту міста Єреван, окремі з них вже взяли участь у бойових діях. Втрати кримських вірмен під час бойових дій уточнюються.

Наголошується, що у самій Вірменії пана Данієляна пов'язують з діяльністю Наірі Унаняна, етнічного вірменина що мешкав у 1990-х роках в Євпаторії разом з братами Кареном та Арменом, нібито займався журналістикою та громадською діяльністю, був тісно пов'язаним із організованою злочинністю й російськими спецслужбами, та потім повернувся у Вірменію. Наірі Унанян та Карен Унанян наразі відбувають у Вірменії пожиттєве покарання за вчинений ними 27 вересня 1999 року терористичний акт у вірменському парламенті коли внаслідок стрілянини загинуло вісім осіб, зокрема прем'єр-міністр Вірменії Вазген Саркісян та спікер парламенту Карен Демірчян.

Нагадаємо, 27 вересня на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт – в Нагірному Карабасі поновились бої.

17 жовтня Вірменія та Азербайджан домовилися про нове гуманітарне перемир'я в Нагірному Карабасі, яке має початися опівночі 18 жовтня.

Довідка: У період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підгрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак, військові сутички між країнами не припинилися й після підписання мирного договору.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme