У Канаді заговорили про передачу Україні летальної зброї, яка призначалася курдам

Канадську летальну зброю, закуплену свого часу для курдів в Іраку, але так їм і не передану, варто безоплатно передати Україні

Про це у своїй статті для "The National Post" пише депутат парламенту Канади від опозиційної Консервативної партії Джеймс Безан, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Замість того, аби просто займати цією зброєю простір на складах, її можуть використати Збройні сили України, які неодноразово робили запити на отримання такого обладнання. Це стало б справжньою допомогою нашим українським союзникам, які борються за свою свободу та незалежність", - написав політик.

Безан нагадав, що Джастін Трюдо свого часу пообіцяв передати Силам самооборони курдів різноманітного військового обладнання на 9,5 млн дол, але зрештою цього зроблено не було через політичні суперечки. Нині ця зброя зберігається на складах у Канаді і Йорданії.

"Начальник Генерального штабу Канади Джонатан Венс особисто визнав малу вірогідність того, що цю зброя коли-небудь буде все ж передана курдам", - зауважив Безан.

Депутат наголосив, що його партія підтримає передачу Україні летального озброєння. "У разі перемоги на виборах, наш уряд на чолі із Ендрю Широм надасть Україні летальне оборонне озброєння, раніше закуплене для курдів, яким Збройні сили Канади допомагали", - підсумував він.

Нагадаємо: у жовтні минулого року Канада ухвалила рішення тимчасово призупинити навчання іракських та курдських сил в Іраку, поки між ними не стихнуть заворушення. З того часу припинилися й поставки у регіон канадської зброї.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна