У Канаді в соцмережах виник потужний рух взаємодопомоги під час коронавірусу

У Канаді в соціальних мережах під час карантину через коронавірус виник громадський рух взаємодопомоги, який розповсюдився по всій країні

Рух розпочався як спосіб допомогти вразливим людям в Торонто, але інші міста перейняли цей досвід, передає Depo.ua з посиланням на BBC.

За 72 години було створено понад 35 груп Facebook, які обслуговують громади в таких місцях, як Оттава, Галіфакс і округ Аннаполіс в Новій Шотландії, і між ними більше 30 тис. членів.

Люди приєднуються до груп, щоб запропонувати допомогу іншим в їх громадах, особливо тим, хто більш схильний до ризику ускладнень зі здоров'ям, пов'язаним з коронавірусом.

Пандемія привела до проявів доброти у всьому світі: від доставки супу літнім людям в Великобританії до проведення навчань для карантинних жителів на їх балконах в Іспанії.

Але в Канаді, країні, жителі якої стереотипно відносяться до засобів масової інформації як до засобу, що допомагає іншим, організований рух під назвою "турбота про людей".

Альтруїзм організований онлайн і хештеги забезпечують постійний запис всього хорошого, що відбувається в різних спільнотах по всій Канаді, все це можна почитати в тривожні часи.

Пол Вьеннау, який приєднався до групи по догляду за хворими в Галіфаксі, сказав, що допомога, яку він отримав через цей рух, відчувалася "як обійми".

"У соціальних мережах є багато негативних моментів. Це місце, в якому ви можете відчувати себе ізольовано в звичайному режимі. Але це і можливість людям простягнути руку і допомогти один одному", - зазначив він.

Існує безліч прикладів доброї волі в різних групах Facebook: мати-одиначка в Оттаві тримала їжу для своєї дитини, група людей в Торонто пропонують приготувати їжу для нездатних, громада на острові Принца Едуарда роздала подарункові карти продуктового магазину жінці.

Одне з найпопулярніших дій - це піти в супермаркет для тих, хто не в змозі - хоча, залежно від удачі, це може виявитися актом надзвичайного терпіння, бо, наприклад у Гамільтоні в 5:30 ранку в суботу - черга у супермаркет вже довга.

Але групи призначені не тільки для людей, які можуть надати допомогу, або навіть для тих, хто її потребує. Вони також надають людям можливість побачити прояви доброї волі в своїх громадах.

Коли її запитали, що для неї означає група, Ріа Рейв Фейрі відповіла, що це "безпечний притулок для відновлення моєї віри в людство".

"Легко відчувати себе самотнім і безпорадним, - сказала вона, - особливо якщо ви ізольовані. Можливість пропонувати людям емоційну підтримку, ділитися інформацією і навіть просто обмінюватися ідеями про те, як скоротати час, змінює життя".

Валентина розповіла, що, на її думку, успіх груп говорить про канадців в цілому.

"Я думаю, що існує міжнародне переконання, що Канада - дуже ввічлива країна", - сказала вона. "І канадці такі милі. Я думаю, що в цьому є щось канадське, тому що, оскільки наше населення невелике як країна, існує тенденція піклуватися один про одного, навіть якщо є кілька поганих хлопців, які скуповують весь туалетний папір!"

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme