ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Грузії влада напередодні виборів "спише" борги понад 600 тис. громадян

Уряд Грузії напередодні другого туру президентських виборів вирішив "обнулити" банківську заборгованість понад 600 тисяч громадян, що потрапили у так званий "чорний список"

Depo.Світ
19 листопада 2018 17:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Мамука Бахтадзе, передає Depo.ua із посиланням на Грузия Online.

"Хочу пояснити суспільству, що майже 95% зафіксованих в "чорному списку" заборгованостей складаються з кредитів, основна сума яких не перевищує 2 тис. ларі (понад 20 тисяч грн – ред.)", - заявив Бахтадзе.

За його словами, йдеться про фінансові зобов'язання понад 600 тисяч громадян щодо банків, онлайн-організацій або різних фінансових інститутів, які в сумі складають близько півтора мільярда ларі (15,5 млрд грн – ред).

"За сьогоднішнім рішенням, для наших громадян ця півторамільярдна заборгованість обнуляється. У цю категорію входять майже 150 тисяч соціально незахищених громадян та десятки тисяч осіб із обмеженими можливостями", - заявив Мамука Бахтадзе.

Ініціативу про списання заборгованості населення раніше озвучив кандидат у президенти від об'єднаної опозиції Григол Вашадзе. Зокрема, Вашадзе заявляв, що зобов'язання громадян з "чорного списку" повинні бути скуплені державою, а громадяни повинні бути звільнені від кредитних зобов'язань.

Після оприлюднення рішення уряду Вашадзе заявив, що правляча "Грузинська мрія" привласнила ініціативу опозиції.

"Вони взагалі не думали про це, але перед виборами у них така гарячка, що вони на все згодні", - прокоментував Вашадзе.

Нагадаємо, 28 жовтня в Грузії відбувся перший тур президентських виборів. За результатами голосування відрив між лідерами гонки становив менше 1%.

Саломе Зурабішвілі, яку підтримає правляча "Грузинська мрія", отримала 38,66% голосів виборців. Опозиційний кандидат Гіоргі Вашадзе - 37,7%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ