У Google грозяться Австралії відключенням пошуку через монетизацію новин

У "Google" пригрозили Австралії відключенням інтернет-пошуку у випадку, якщо австралійський парламент зобов'яже пошуковиків платити ЗМІ за публікацію посилань на їхні матеріали

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу "Google".

Деталі: В Австралії планують ухвалити Кодекс ведення переговорів зі ЗМІ.

Законопроєкт, поданий Австралійською комісією з питань конкуренції та захисту споживачів, дозволяє низці ЗМІ домовлятися з Google і Facebook про те, скільки інтернет-гіганти платитимуть їм за розміщення посилань на матеріали ЗМІ. Якщо сторони не зможуть домовитися про це впродовж 3 місяців, вони можуть звернутися в арбітражний суд.

Google і Facebook борються з планом австралійського федерального уряду прийняти закон, який змусить їх платити засобам масової інформації за оригінальний контент, який з'являється на їхніх платформах.

У відповіді на запит Сенату вони попереджають, що нові правила можуть призвести до скасування деяких основних послуг в країні.

Зокрема, 19 мільйонів австралійських користувачів зіткнуться з погіршенням якості пошуку і YouTube, якщо новий кодекс буде введено в дію.

Керівний директор "Google Australia" Мел Сільва 22 січня виступила на публічних слуханнях сенатського комітету з економічного законодавства, який розглядає пропонований новий закон.

Вона заявила, що розроблений в Австралії законопроєкт "створює необґрунтовані і погано контрольовані фінансові та операційні ризики" для компанії.

За словами Сільви, якщо Кодекс буде схвалено у нинішній редакції, у компанії не буде іншого вибору, окрім як "припинити роботу Google Search в Австралії".

Представник Google підкреслила, що "можливість вільно переходити за посиланнями є фундаментальною для інтернет-пошуку",

Австралійський прем'єр Скотт Моррісон відреагував на заяви Google різко: "Австралія сама встановлює правила з приводу того, що можна робити в Австралії... Ми не реагуємо на погрози".

Тим часом Google і Facebook Inc. присвоїли статус постачальника новин місцевому уряду Австралії: сайт ради Бандаберг і його сторінка в соцмережі були класифіковані як "джерело новин".

Це перший такий прецедент, який став відповіддю технологічних гігантів на наміри австралійської влади.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що до інавгурації Байдена Google призупиняє політичну рекламу в США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ