У Франції вчені виростили пряжу з клітин шкіри людини

Група дослідників з Французького національного інституту охорони здоров'я та медичних досліджень в Бордо виростили пряжу з клітин шкіри людини, яку вони називають "людським текстилем" - за їхніми словами, хірурги могли б використовувати її для закриття ран або для шкірних трансплантатів

Цю пряжу можна використовувати в якості простого шовного матеріалу або для виготовлення першого людського текстилю, повідомляє Depo.ua з посиланням на Brightvibes.

Наприклад, дослідники виготовили тканинні судинні трансплантати з розривним тиском, міцністю утримання шва і трансмуральною проникністю, які перевершили клінічні вимоги. Ця нова стратегія обіцяє створити нове покоління медичного текстилю, яке буде механічно міцним і зможе по-справжньому інтегруватися в організм людини.

"Цей текстиль для людини унікальний за рівнем біосумісності і являє собою нове покоління повністю біологічних продуктів, створених на основі тканин", - написали дослідники в статті, опублікованій в журналі Acta Biomateriala.

Фото: Sciencedirect.com

За словами New Scientist, ключова перевага цієї ​​пряжі полягає в тому, що на відміну від звичайних синтетичних хірургічних матеріалів, цей матеріал не викликає імунної відповіді, який може ускладнити процес загоєння.

Щоб створити "людську пряжу", дослідники розрізали листи клітин шкіри людини на довгі смужки, а потім "сплілиь" їх в матеріал, схожий на пряжу, який може бути виготовлений в різних формах.

"Ми можемо шити мішечки, створювати трубки, клапани та перфоровані мембрани", - сказав New Scientist провідний дослідник Ніколас Леро. - З пряжею можливий будь-який текстильний підхід: в'язання, плетіння, плетіння, навіть в'язання гачком".

Досі дослідники використовували спеціальну пряжу, щоб зашити рани щура і допомогти їй повністю зажити протягом двох тижнів. Вони навіть створили шкірний трансплантат, використовуючи виготовлений на замовлення ткацький верстат, щоб запечатати артерію вівці і запобігти її витіку.

Як зазначає Futurism, робота заснована на попередніх дослідженнях тієї ж групи, в якій вони виготовили листи біоматеріалу і закачали їх в штучні кровоносні судини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ